T-Mobile wraz z Fundacją DKMS mobilizuje swoje szeregi do pomocy pacjentom chorych na nowotwory krwi
Czy można uratować komuś życie, nie wychodząc z domu nawet w tym wyjątkowym czasie? Firma T-Mobile i Fundacja DKMS pokazują, że nic nie jest w stanie zatrzymać chęci pomagania innym w czasie pandemii. Do końca czerwca pracownicy T-Mobile mogą zdobyć wiedzę na temat dawstwa szpiku i świadomie dołączyć do bazy dawców Fundacji DKMS.
Fundacja DKMS współpracuje z wieloma firmami, organizując dla pracowników akcje rejestracji potencjalnych dawców oraz prowadząc kampanię edukacyjną na temat dawstwa. Takie właśnie działania planowane były w firmie T-Mobile. Zdawałoby się, że plany te zostały pokrzyżowane przez wybuch pandemii, jednak udało się wspólnie wypracować pomysł, który w bezpieczny sposób pozwoli pomóc pacjentom chorym na nowotwory krwi w Polsce i na świecie znaleźć bliźniaka genetycznego a pracowników T-Mobile zdalnie zaangażować w działania CSR.
„W naszych działaniach CSR, poza realizacją celów wyznaczonych przez nasza strategię, staramy się równocześnie reagować na bieżące potrzeby. Od marca podjedliśmy szereg działań mających na celu wsparcie różnych grup społecznych w walce z koronawirusem, między innymi pracowników służby zdrowia czy seniorów. […] Potrzeby pacjentów onkologicznych nie przestały istnieć, wręcz przeciwnie – ze względu na pandemię jeszcze bardziej się zwiększyły. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć działania Fundacji DKMS i przeprowadzić zaplanowaną wcześniej akcję, jednak w zupełnie nowej, w pełni bezpiecznej dla naszych pracowników, odsłonie.” – powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile.
Działając w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, firma T-Mobile postanowiła działać i przenieść akcję do bezpiecznego świata online, a dodatkowo wesprzeć finansowo Fundacje DKMS. Do końca czerwca pracownicy T-Mobile mogą korzystać z dedykowanej dla nich witryny internetowej, która umożliwia zamówienie pakietu do domu i przeprowadzenie rejestracji w bezpiecznych warunkach. Ważnym elementem akcji jest kampania edukacyjna, polegającą na udostępnieniu wszystkim pracownikom firmy materiałów informacyjnych, wywiadów i filmików o tematyce dawstwa.
„Pracownicy firmy T-Mobile mocno się zaangażowali i cieszyliśmy się że ruszamy z takim potrzebnym projektem. Niestety świat nagle się zatrzymał, jednak dzięki sprawnej współpracy oraz możliwościom, jakie daje rejestracja online, nie musieliśmy rezygnować z akcji.” – mówi Olga Fiedorowicz, koordynator Fundacji DKMS.
Pacjenci nie mogą czekać. Białaczka oraz inne choroby układu krwiotwórczego to podstępny wróg i stanowią blisko 30% wszystkich zdiagnozowanych nowotworów u dzieci w Polsce. Aktualnie 180 000 osób w Polsce w różnym wieku, zmaga się z nowotworem krwi. Przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych to dla wielu chorych jedyna szansa na zdrowe życie.
Więcej informacji o Fundacji DKMS: www.dkms.pl
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1,67 mln (kwiecień 2020), spośród których 7902 osoby (kwiecień 2020) oddały swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.
Źródło: Fundacja DKMS