Zapraszamy edukatorów, nauczycieli, pracowników ośrodków młodzieżowych i wszystkich zainteresowanych zainteresowane innowacyjnymi metodami z zakresu edukacji międzykulturowej i globalnej na międzynarodowe spotkanie w gronie ekspertów i ekspertek z Polski, Słowenii, Niemiec, Grecji, Włoch i Bułgarii.
Zaproszenie do edukatorów i edukatorek
We Wrocławiu odbywać się będzie spotkanie wieńczące dwuletni projekt „CULPEER digital” współorganizowane przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja. Podczas 5-dniowych warsztatów zostaną zaprezentowane i wspólnie opracowane moduły kursu e-learningowego. W trakcie tego procesu powstaną filmy poklatkowe, które służyć będą jako tutoriale na stronie projektu. Ponadto zaprezentujemy dziesięć innowacyjnych metod cyfrowych „CULPEER digital”.
Oprócz wymiany wiedzy będziemy wykorzystywać kreatywne metody - tworzyć animacje poklatkową, która stanie się tutorialem, a także malować mural pod kierunkiem Tin Tina - artysty z Boliwii, który łączyć się będzie z nami za pomocą online.
Uczestnicy z 6 różnych krajów europejskich poznają nowo opracowane metody globalnego uczenia się i twórczej wymiany z grupami artystycznymi z Globalnego Południa (lub Globalnej Północy).
W ramach spotkania gwarantujemy możliwość nawiązania nowych relacji partnerskich z ekspertami i ekspertami w dziedzinie edukacji globalnej i dołączenie do grona konsorcjum Culpeer4change.
Szkolenie odbywać się będzie w godzinach 9:30 - 16:00 na wrocławskich Gajowicach w siedzibie Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja (ul. Stalowa 6a). W ramach programu spotkania z lokalnymi organizacjami działającymi w obszarze edukacji międzykulturowej. Udział bezpłatny.
Culpeer - globalna sieć organizacji
CULPEER digital” oznacza CULtural-PEER-learning i dzięki „cyfrowemu” transferowi kulturowe podejście peer-to-peer jest praktykowane i rozwijane od ponad 20 lat przez KinderKulturKarawane (Hamburg). W Polsce ideę edukacji rówieśniczej zespół tworzący Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja realizuje od ponad 10 lat w projekcie Brave Kids (obecnie Lelenfant). KinderKulturKarawane co roku zaprasza do Niemiec (a w niektórych przypadkach także do Europy) kilka grup artystycznych i aktywistów. W szkołach, ośrodkach młodzieżowych, teatrach i wielu innych placówkach oświatowych oraz podczas wydarzeń publicznych zespoły prezentują przygotowane spektakle z zakresu tańca, teatru, muzyki, cyrku i akrobatyki. Młodzi goście dzielą się swoimi poglądami i podczas wspólnych warsztatów z młodzieżą i młodymi dorosłymi z Globalnej Północy pracują nad znalezieniem rozwiązań dla wspólnej, pozytywnej przyszłości.
Ważną rolę odgrywa kreatywne podejście peer-to-peer (w Lelenfant określane mianem "dzieci uczą dzieci): uczestnicy spotykają się i uczą od siebie pozawerbalnie. Podejście artystyczne przenosi często złożone i trudne zagadnienia na namacalny i osobisty poziom. „CULPEER digital” to trzeci europejski projekt dotyczący wzajemnego uczenia się kulturowego (poprzednio: CULPEER i CULPEER4change). Po przetestowaniu pierwszych sposobów wymiany cyfrowej podczas pandemii w 2020- 2021, w ciągu ostatnich 18 miesięcy opracowaliśmy dziesięć cyfrowych metod (w podejściu peer-to-peer) cyfrowej wymiany kulturalnej.
Dodatkowo stworzyliśmy kurs e-learningowy, który przygotowuje edukatorów i zainteresowane osoby do stosowania i promowania metod edukacji rówieśniczej.
Dla osób spoza Wrocławia zapewniamy koszt zakwaterowania i dojazdu
Zapewniamy koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia we Wrocławiu w terminie 02 - 06.10.2023.
Nie zwlekaj, dołącz do naszego programu by w międzynarodowym gronie uczyć się i doświadczać metod międzykulturowej edukacji rówieśniczej.
PROGRAM odbywać się będzie 02 - 05.10.2023 we Wrocławiu w godz. 9:30 - 16:00
Poniedziałek - Przejście Dialogu, ul. Świdnica 19. Po warsztatach spotkanie otwarte w godz. 16:00 - 18:00
Zgłoszenia przez formularz:
https://przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl/…/culpeer…/
Wtorek - Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Środa, Czwartek, Piątek - Biuro Lelenfant / Fundacji Non Licet, ul. Stalowa 6a
Nie wymagamy jest udział w każdym dniu warsztatów!!! Zapraszamy. Kontakt: iwona@fae-foundation.org
Sieć Culpeer Digital
The partnership of CULPEER digital:
1. Institut equalita e.V., Köln, Niemcy
2. Büro für Kultur- und Medienprojekte gGmbH, Hamburg, Niemcy
3. Friendship Art Foundation, Wrocław, Polska
4. Foundation for development of the cultural and business potential of civil society,
Sofia, Bułgaria
5. PIXEL, Florenz, Włochy
6. Humanitas, Ljubljana, Słowenia
7. Edumotiva, Athen, Grecja