Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
W piątek 26 września 2003 w ramach Tygodnia Inicjatyw Obywatelskich odbyło się szkolenia dla instytucji skupionych w koalicjach, mających na celu rozwiązywanie problemów społecznych. Było to również drugie spotkanie w cyklu trzech spotkań zorganizowanych w celu promocji współpracy między organizacjami.
Na początku przypomniano najważniejsze ustalenia poprzedniego spotkania, które odbyło się w lipcu (ideę i proces tworzenia koalicji). Następnie uczestnicy warsztatów pracowali w grupach odpowiadających trzem koalicjom:
- na rzecz rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych;
- na rzecz zagrożeń wynikających z niedostosowania społecznego;
- na rzecz aktywizacji dzieci i młodzieży.
W założeniu spotkanie miało mieć charakter konsultacyjno-edukacyjny. Chciano stworzyć fundamenty pod działalność nowych sojuszy. Dlatego też przybyłych na spotkanie poproszono najpierw o sporządzenie metryczki reprezentowanych przez nich organizacji. Poproszono również, aby członkowie koalicji wspólnie określili problem, którym chcą się zająć wraz z jego przyczynami i przejawami. Próbowano również wstępnie określić strukturę i regulamin stowarzyszeń.
Szkolenie nie miało charakteru jedynie teoretycznego. Wspólna praca i analiza miały pomóc w wypracowaniu pierwszego kroku w drodze do stworzenia koalicji. Jednak już tylko od instytucji wchodzących w skład koalicji będzie zależało, czy podjęto zostaną działanie w celu wprowadzenia w życie opracowanych podczas szkolenia założeń.
Szkolenie odbyło się w budynku biblioteki w Wieruszowie. Jego organizatorami były: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS z Łodzi. Szkolenie prowadził Łukasz Waszak z Centrum OPUS.
Źródło: lodzkie.ngo.pl
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.