Europejskie Centrum Dyplomacji i Pokoju oficjalnie opublikowało swoją stronę www, na której prezentuje cele statutowe, strategię działania, formy współpracy, a także pierwsze przedsięwzięcia realizowane w ramach tej nowo utworzonej fundacji, wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000549565 w dniu 24 marca 2015 roku.
W dniu 1 maja 2015 roku Europejskie Centrum Dyplomacji i Pokoju oficjalnie opublikowało swoją stronę www, na której prezentuje cele statutowe, strategię działania, formy współpracy, a także pierwsze przedsięwzięcia realizowane w ramach tej nowo utworzonej fundacji, wpisanej do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000549565 w dniu 24 marca 2015 roku.
Jak wskazano na opublikowanej stronie, ambicją tej nowej organizacji non-profit jest "kreowanie pozytywnego wizerunku i silnej pozycji Polski jako zintegrowanego i konkurencyjnego aktora w globalnej gospodarce, pokojowych stosunkach międzynarodowych i integracji europejskiej." Świadoma tego odważnego celu, jaki postawiła sobie na początku swojej drogi, już teraz dociera do różnych miejsc i poznaje wspaniałych ludzi, którzy wspierają ją w prowadzeniu wspólnych, wielotorowych działań.
To bardzo ważne, ponieważ - jak podkreśla Prezes i CEO fundacji Agnieszka Ewa Pyrzyk - "w erze globalizacji, jak i we współczesnych stosunkach międzynarodowych krzewienie dziedzictwa kulturowego, budowanie silnej pozycji na rynku, wzmacnianie postaw obywatelskich, aktywizacja społeczeństwa za granicą nabierają szczególnej wagi." A przecież - jak kontynuuje - "Polska ma wiele do zaoferowania Europie i światu. Jest potrzebna całemu społeczeństwu w kraju i za granicą. Dlatego tak ważne jest budowanie i promowanie potencjału państwa w strategicznych, jak i nowych obszarach. Dla rozwoju i dalszej przyszłości."
Swoją misję Europejskie Centrum Dyplomacji i Pokoju rozpoczyna od realizacji trzech pierwszych projektów o charakterze reprezentacyjnym, opiekuńczo-charytatywnym i kulturowym. Mowa jest o projekcie "Brukselskie Rozmowy", który będzie oparty na udziale w prestiżowych wydarzeniach oraz nawiązywaniu nowych, cennych kontaktów w stolicy Unii Europejskiej, o akcji "Mam Talent", w ramach której siedmioletnia Zosia Perzanowska z Białegostoku jako pierwsza podopieczna będzie mogła promować swoje nieprzeciętne uzdolnienia muzyczne, jak również o ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Moje Miasto, Moja Duma", którego głównym założeniem jest rozpowszechnianie wśród społeczności lokalnych dziedzictwa historycznego i kulturowego polskich miast.
Obok wspomnianych wyżej projektów, fundacja planuje aktywnie włączyć się w "popularyzację wiedzy na temat kluczowych wydarzeń międzynarodowych mających na celu wsparcie zrównoważonego rozwoju, a także poprawę jakości życia na całym świecie." Poza tym zadba o umocnienie wspólnych więzi kulturowych z polską diasporą na świecie. Natomiast poprzez swój udział w międzynarodowych wydarzeniach będzie mogła już na początku swojej działalności budować pozytywny wizerunek jako fundacji zaangażowanej i otwartej na świat.