Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Płatnicy składek, najpóźniej do 30 kwietnia następnego roku kalendarzowego, sprawdzają prawidłowość danych przekazywanych do ZUS w imiennym raporcie miesięcznym. O obowiązku przypomina Mateusz Rzemek w Rzeczpospolitej.
Obowiązek ten nałożony jest na pracodawców, a więc również na organizacje pozarządowe, które zatrudniają pracowników i odprowadzają składki. Imienne raporty miesięczne (zawierające m.in. numer identyfikacyjny ubezpieczonego, imię i nazwisko, czas pracy) składa się w ciągu roku po upływie każdego miesiąca kalendarzowego. Reguluje to art. 41 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U.2009.205.1585). Płatnik składek sprawdza prawidłowości danych przekazanych do Zakładu w imiennym raporcie miesięcznym dotyczącym danego roku kalendarzowego nie później niż do dnia 30 kwietnia następnego roku kalendarzowego. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości składa raport korygujący. Raporty korygujące składane są też w trakcie roku kalendarzowego wtedy, kiedy sami zauważymy błędy lub z prośbą o korektę zwróci się do nas ZUS. Mateusz Rzemek podaje, że do najczęściej popełnianych błędów należą błędy w numerach identyfikacyjnych ubezpieczonych, numerach NIP, PESEL czy REGON.
więcej:
"Firmy powinny sprawdzić co przekazały ZUS", Mateusz Rzemek, Rzeczpospolita, 28 marca 2011 r.
http://www.rp.pl/artykul/633309.html
więcej:
"Firmy powinny sprawdzić co przekazały ZUS", Mateusz Rzemek, Rzeczpospolita, 28 marca 2011 r.
http://www.rp.pl/artykul/633309.html
Źródło: Rzeczpospolita 72/2011
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.