Stowarzyszenie Moc Wsparcia opracowało lokalny dokument, który ma na celu wskazanie kierunku postępowania w sytuacji rozważania lub podejrzewania sytuacji krzywdzenia dziecka. W dalszej perspektywie ma na celu ujednolicenie praktyki postępowania z dziećmi krzywdzonymi na terenie miasta.
Dokument ma na celu wskazanie kierunku postępowania w sytuacji rozważania lub podejrzewania sytuacji krzywdzenia dziecka. W dalszej perspektywie ma na celu ujednolicenie praktyki postępowania z dziećmi krzywdzonymi na terenie miasta
Schemat zostanie rozesłany do lokalnych instytucji mających kontakt z dzieckiem: przedszkoli, szkół, przychodni zdrowia, ośrodka pomocy społecznej, Policji.
Działanie na terenie Miasta realizowane jest przy wsparciu Wydziału Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.
Skutki krzywdzenia dzieci mogą być bardzo poważne i często utrzymują się przez wiele lat. Jednak dzieci mogą przejawiać symptomy, które stanowią niepokojące sygnały wskazujące na jedną lub większą liczbę form krzywdzenia – mówi Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej.
Oczywiście istnieją czynniki utrudniające rozpoznawanie krzywdzenia dzieci. Nie powinny one jednak powstrzymywać profesjonalistów przed działaniami mającymi na celu zapobieganie negatywnym skutkom krzywdzenia. Stąd nasz pomysł na opracowanie schematu postępowania w sytuacji rozważania lub podejrzewania krzywdzenia dzieci – dodaje Adrian Drdzeń, Prezes Stowarzyszenia Moc Wsparcia.
Pobierz
-
Schemat reagowania
pdf ・123.42 kB
Źródło: Stowarzyszenie Moc Wsparcia