Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Słupsk Wspiera różnorodność - 24 maja pierwszy samorząd podpisze Kartę Różnorodności
Agnieszka Wieczorek
Ogólnopolski Dzień Różnorodności to coroczne spotkanie sygnatariuszy Karty Różnorodności
i organizacji zainteresowanych podpisaniem deklaracji, poświęcone tematowi zarządzania różnorodnością i przeciwdziałania dyskryminacji w firmach. Ta europejska inicjatywa zrzesza w Polsce już ponad 130 firm i organizacji. 24 maja, w czasie III Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, jako pierwszy samorząd, do tego grona dołączy Urząd Miejski w Słupsku.
Relacja na żywo z podpisania deklaracji w Słupsku odbędzie się 24 maja podczas otwarcia wydarzenia (ok. 9:30) w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie oraz na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.
„Jestem dumny, że Urząd Miejski w Słupsku, jako pierwszy samorząd w Polsce podpisuje Kartę Różnorodności. To wielkie wyróżnienie, ale też wyzwanie dla całego zespołu Ratusza. Podpisanie Karty Różnorodności to zadeklarowanie szacunku do pracowników i pracownic, a co za tym idzie - przeprowadzenie bardzo konkretnych działań, które sprawią, że będzie się tu każdemu lepiej pracowało. Bardzo zależy mi, abyśmy mogli wdrażać w Urzędzie standardy, które obowiązują u najlepszych pracodawców w Polsce i na świecie. Mam nadzieję, że po podpisaniu karty przez Urząd Miejski także słupskie firmy i inne samorządy w Polsce wkrótce do nas dołączą. Warto! – powiedział Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska.
Wpływ różnorodności na rozwój miast jest w tym roku jednym z tematów przewodnich spotkania i poruszony zostanie szerzej także w debacie z udziałem przedstawicieli trzech samorządów: Anny Szadkowskiej-Ciężkiej z Urzędu Miasta Lublina, Beaty Maciejewskiej, pełnomocniczki Prezydenta Miasta Słupska ds. zrównoważonego rozwoju i zielonej modernizacji miasta oraz Karoliny Malczyk, zastępczyni dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej, Urzędu m.st. Warszawy.
„Wprowadzanie zarządzania różnorodnością i działań antydyskryminacyjnych w samorządach jest, szczególnie ważne, nie tylko dlatego, że to często jedni z większych regionalnych pracodawców, zatrudniający kilkuset czy nawet kilka tysięcy pracowników w jednostkach zależnych. Osób różnej płci, wieku czy wyznania. Uwzględnienie różnorodnych cech i potrzeb zatrudnionych tam osób oraz umiejętne wykorzystanie bogactwa, które można czerpać z systemowego zarządzania różnorodnością, przyniesie korzyści nie tylko zatrudnionym tam osobom, w miejscu pracy. To bardzo ważne także dla lokalnego środowiska i interesariuszy urzędów. Bardzo się cieszymy, że Słupsk postanowił wyznaczać nowe standardy w tym zakresie, mamy nadzieję, że to tylko wspaniały początek i więcej polskich samorządów dołączy do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności.” – powiedziała Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu i koordynatorka programu Karta Różnorodności.
Po części konferencyjnej połączonej z debatą organizatorzy spotkania przygotowali sesję warsztatów z udziałem specjalistów z dziedziny zarządzania różnorodnością: Krzysztofem Śmiszkiem Prezesem Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, Jessicą Gedamu z niemieckiej organizacji EAF Berlin i współpracującą z Komisją Europejską Marią Hegarty z Irlandii. Przez cały czas trwania obchodów uczestnicy będą mogli także odwiedzić „Miasteczko Różnorodności”, gdzie aktualni sygnatariusze Karty będą prezentować swoje dobre praktyki, działania i projekty z obszaru zarządzania różnorodnością.
Spotkanie jest bezpłatne, otwarte i skierowane zarówno do osób na stanowiskach managerskich jak i pracowników oraz studentów zainteresowanych tematem zarządzania różnorodnością. Aby zostać uczestnikiem należy jedynie zarejestrować swój udział w wydarzeniu, wypełniając formularz, dostępny na stronie programu www.kartaroznorodnosci.pl. Także tam dostępna jest pełna agenda spotkania.
Partnerem medialnym wydarzenia jest dziennik Rzeczpospolita.
Patroni medialni: Cr Navigator, Personel i Zarządzanie
Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.