Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Chcą działać razem! Kilkanaście osób z subregionu północnego województwa wzięło udział w spotkaniu Stowarzyszenia "MOST" dotyczącym partnerstwa w kontekście Śląskiej Sieci 3 sektora. Ich obecność pokazuje, jak ważne jest poznanie potrzeb i potencjału organizacji z całego Śląska. Spotkanie w Częstochowie przybliżyło ideę sieci i sieciowania, a także przedstawiło możliwości pozyskiwania środków na realizację projektów.
Subregion północny pozostaje otwarty na współpracę. W piątek, 12 grudnia, katowickie Stowarzyszenie "MOST" gościło w murach Starostwa Powiatowego w Częstochowie, gdzie prezentowało zalety partnerstwa w ramach realizowanego projektu "Śląska Sieć 3 sektora". Przybyli reprezentanci kilkunastu organizacji pozarządowych mieli okazję poznać cele projektu sieciującego w województwie śląskim, który zakłada stworzenie profesjonalnej sieci, skupiającej podmioty ze wszystkich zakątków województwa, przez co możliwy będzie transfer wiedzy i doświadczeń z różnych punktów Śląska.
"Dzisiejsze spotkanie pokazało nam, że w jednym regionie funkcjonują organizacje pozarządowe, które często nie wiedzą o sobie nawzajem, chociaż zlokalizowane są w jednym powiecie" – mówi Agata Gnat, animator projektu z "MOST-u".
Zebranym spodobała się idea powołania "Śląskiej Sieci 3 sektora" jako platformy wymiany zasobów, ale i bazy specjalistów czy kontaktów. Perspektywa wspólnie podejmowanych działań przy jednoczesnym zachowaniu autonomii, a także możliwości sieci do kreowania rzeczywistości przez udział w politykach społecznych okazała się ciekawym rozwiązaniem. To ważne zwłaszcza dla tych organizacji, którym brakuje doświadczenia i siły do samodzielnego prezentowania swoich obszarów tematycznych na forum publicznym. Osobnym wątkiem spotkania był także temat możliwości wykorzystania partnerstwa na przykładzie pozyskiwania środków finansowych w ramach ogłoszonego kilka dni temu konkursu FIO, co również wzbudziło entuzjazm zebranych.
"Mam kilka pomysłów na to, w jaki sposób moglibyśmy współpracować w ramach sieci" – mówi jedna z uczestniczek infospotkania. "Chcemy działać, bo mamy dużo do zaoferowania, a do tej pory nasze działania były raczej lokalne" – dodaje. "Śląska Sieć 3 sektora" ma zintegrować środowisko organizacji pozarządowych, umożliwiając jej członkom efektywne działanie na poziomie województwa podnosząc ich kompetencje i pokazując, że mogą być godnym partnerem dla samorządów i biznesu.
Realizacja projektu "Śląska Sieć 3 sektora" jest możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.