Co oznacza nadchodząca premiera technologii 5G? W jaki sposób przygotować dobrą kampanię viralową? Jak używać wirtualnej rzeczywistości do pozyskiwania środków na działania? To tylko przykładowe tematy, którymi będą zajmować się uczestnicy Festiwalu Sektor 3.0, największego w Polsce wydarzenia poświęconego wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych.
Spotykamy się 30 i 31 maja w Warszawie. Pierwszego dnia
Festiwal startuje od godz.
8:00 w Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w nim udział blisko
600 osób, w tym
70 krajowych i zagranicznych ekspertów od nowych technologii. Na miejscu inspirujące wykłady, dzielenie się wiedzą, networking, strefa targowa, kącik programowania dla dzieci i niezapomniane pokazy technologii.
UWAGA! We wtorek od godziny 9.00 na stronach ngo.pl i sektor3-0.pl będzie prowadzona bezpośrednia transmisja z wydarzeń Festiwalu.
Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele organizacji non profit, biznesu, startupów, administracji publicznej, nauki i mediów. Wydarzenie otworzy astronauta NASA George Zamka, który opowie, jak postęp technologiczny umożliwił eksplorację kosmosu. Wśród prelegentów będzie można znaleźć przedstawicieli start-upów, biznesu, organizacji pozarządowych, administracji czy czołowych ośrodków naukowych, jak chociażby MIT.
Do wyboru będzie 18 seminariów, między innymi: „Multimedia, dzięki którym ruszysz ludzi z kanapy (Bartłomiej Topa i Łukasz Kościuczuk z Fundacji Synapisis), „Boty domowe i sztuczna inteligencja. Czy czas się bać?” (Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego) czy „Cyfrowy ekshibicjonizm. Twoja prywatność ma cenę!” (Anna Obem z Fundacji Panoptykon).
Drugi dzień dedykowany będzie warsztatom rozsianym w inspirujących biznesowych miejscach Warszawy. Zajęcia prowadzone będą między innymi w Kampusie Google’a, siedzibie Microsoftu czy w Ministerstwie Cyfryzacji. 31 maja będzie dniem dzielenia się inspirującą wiedzą przez Gerrere, Cisco czy Intel.
Niesamowita strefa targowa
Pierwszy dzień Sektora 3.0 będzie też okazją do przetestowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w specjalnie wydzielonej strefie targowej – między innymi technologii Hololens, wirtualnej rzeczywistości, Abyss Glass czy programowania z wykorzystaniem robotów Photon. Na stoisku DuplicArt3D uczestnicy będą mogli zeskanować samych siebie, a następnie wydrukować własne figurki. Przedstawiciele Intela przeprowadzą dla nich warsztaty z wykorzystaniem zestawów BeCreo, a Microsoft przedstawi technologię Surface Hub.
Nagroda
Podczas Festiwalu wręczona zostanie również nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 w wysokości 40 tysięcy złotych. Otrzyma ją organizacja pozarządowa, która w sposób innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych czy edukacyjnych związanych z technologiami w trzecim sektorze.
Chcemy nagrodzić dobre praktyki i dać czytelny sygnał, jak duże znaczenie przywiązujemy do praktycznego wykorzystania możliwości Internetu i nowych technologii w działaniach społecznych – mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński.
Pokazy technologii
W specjalnie przygotowanej strefie pokazów technologii będzie można zobaczyć ciekawe wykorzystanie najnowocześniejszych zdobyczy technologii konsumenckiej. Będzie to znakomita okazja, żeby trochę się rozerwać: pograć w gry w rzeczywistości wirtualnej, czy zobaczyć, jak działa lustro z rozszerzoną rzeczywistością.
Poczuj technologiczny dreszczyk emocji
Sektor 3.0 to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć w jednym miejscu połączenie nowych technologii, organizacji pozarządowych i świat biznesu. Nie może Ciebie tam zabraknąć. Początek imprezy 30 maja o 8:00 w Centrum Nauki Kopernik.
UWAGA! We wtorek od godziny 9.00 na stronach ngo.pl i sektor3-0.pl będzie prowadzona bezpośrednia transmisja z wydarzeń Festiwalu.
Partner technologiczny – Microsoft, Orange
Partnerzy wspierający – Ericsson, Cisco, Sony PlayStation
Patroni – Telecentre Europe, Ministerstwo Cyfryzacji, Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych, Miasto Stołeczne Warszawa, Szkoła Główna Handlowa
Współpraca – Centrum Nauki Kopernik, Infoshare, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji
Patroni medialni – TVN24, Tygodnik Polityka, Press, Komputer Świat, PCLab, Pi.gov.pl, Mobile Trends, Ngo.pl, Dobra Strona Internetu, KobietyDoKodu, Crossweb, Fintek.pl, Nowymarketing.pl, Girls Code Fun