Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Departament Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej informuje, że 25 czerwca 2014 r. projekt Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej (KPRES) został przekazany do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w celu skierowania go pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów. Decyzja o dalszych działaniach w zakresie procedowania nad dokumentem zostanie podjęta podczas obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej (do pobrania w najnowszej wersji z czerwca 2014) został przygotowany w dialogu strony społecznej i administracji publicznej i po przyjęciu przez rząd ma być dokumentem rządowym, który pokazuje kluczowe kierunki interwencji publicznej tworzące jak najlepsze warunki dla rozwoju ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych.
Adresowany jest przede wszystkim do instytucji publicznych kreujących i realizujących konkretne polityki, jak również do osób działających w sektorze ekonomii społecznej.
Projekt Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej z 23.06.2014 r. Raport z uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych projektu Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej Załącznik nr 1 do raportu: Lista uczestników konsultacji projektu KPRES. Załącznik nr 2 do raportu: Raport z konsultacji wstepnych projektu KPRES Załącznik nr 3 do raportu: Zestawienie uwag do KPRES Załącznik nr 4 do raportu: Zestawienie uwag zgłoszonych w ramach uzgodnień projektu KPRES z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego Załącznik nr 5 do raportu: Zestawienie uwag nieuwzględnionych Załącznik nr 6 do raportu: Protokół rozbieżności
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.