Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Zakończył się kolejny tydzień przygotowań do VIII OSES.
W kolejnym tygodniu przygotowań do Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej poruszaliśmy zagadnienia związane z instytucjami rynku pracy. Łukasz Komuda, panelista jednej z sesji, na łamach portalu ekonomiaspoleczna.pl szuka odpowiedzi na pytania o potencjalne skutki reformy urzędów pracy, która była przygotowywana przez ostatnie dwa lata. „Jej owocem jest otwarcie możliwości zlecania usług aktywizacyjnych poza urzędy pracy. Polska idzie w ślady krajów, w których publiczne służby zatrudnienia sięgają po doświadczenie instytucji prywatnych i ngo. Jaki model przyjęto w Polsce i co może z niego wynikać dla sektora ekonomii społecznej”? http://www.ekonomiaspoleczna.pl/wiadomosc/1014068.html
Portal natemat.pl donosi natomiast, że Polacy coraz pewniej czują się na rynku pracy, a nowej posady szukają nie tylko, kiedy zmusi ich sytuacja, ale wtedy, kiedy sami o tym zdecydują. Czy taka odwaga pomaga przy zakładaniu przedsiębiorstwa społecznego?
Chociaż zakończyła się rekrutacja na VIII OSES, w dalszym ciągu można się zgłosić do otwartej trybuny. Po zakończeniu oficjalnej części pierwszego dnia OSES, 23 października, w oczekiwaniu na wieczorną część artystyczną, uczestnicy i uczestniczki konferencji, a także osoby z zewnątrz będą mogli wziąć udział w otwartej trybunie. Każdy, chce poruszyć temat pracy w kontekście ekonomii społecznej ma szanse wygłosić prezentację rozpisaną na maksymalnie 10 slajdów, w czasie 8 minut.
Prosimy o nadsyłanie swoich propozycji prezentacji na adres: aleksandra.muzinska@tise.pl do dnia 10 października 2014.
Źródło: Portal Ekonomiaspoleczna.pl
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.