Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
ngo.pl używa plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z serwisuTen komunikat zniknie przy Twojej następnej wizycie.
Dowiedz się więcej o plikach cookies
Od wielu lat według statystyk Programu „Młodzież w działaniu” województwo śląskie jest liderem w kraju w liczbie wniosków o dofinansowanie projektów składanych do Narodowej Agencji Programu. Wciąż jednak wiele wniosków jest odrzucanych, a biorąc pod uwagę liczbę ludności w samej tylko metropolii – poziom aktywności młodzieży może być większy.
Rozwój aktywności młodzieżowej w województwie śląskim był tematem projektu realizowanego w zeszłym roku przez porozumienie śląskich organizacji młodzieżowych, któremu przewodziły Polskie Forum Edukacji Europejskiej i Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu z Katowic oraz Międzynarodowy Instytut Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego z Rudy Śląskiej. Teraz przyszedł czas na kontynuację działań – w marcu uruchomiony został pierwszy na Śląsku portal dla organizacji młodzieżowych.
Reklama
Panorama Współdziałania - www.panorama.org.pl, powstała w oparciu o założenie, że powinna być czymś więcej niż tylko stroną o zrealizowanym projekcie. Dlatego już na początku zaplanowano, że zostanie uruchomiona dopiero po zakończeniu pierwotnego projektu. Portal ma być niezależnym od działań tworzących go organizacji medium, wspierającym działania młodych aktywnych – radnych młodzieżowych rad miasta i członków samorządów szkolnych, liderów grup młodzieżowych, wolontariuszy, a także dorosłych osób, które pracują z młodzieżą w województwie. Jest bezpośrednią odpowiedzią na część potrzeb organizacji, które zdiagnozowano podczas spotkania ewaluacyjnego w czerwcu 2009 roku.
Panorama Współdziałania w założeniu ma łączyć młodych aktywnych, pracowników młodzieżowych i organizacje młodzieżowe w regionie, dlatego integralną częścią projektu jestgrupa mailingowa, czyli platforma wymiany informacji między zarejestrowanymi w niej organizacjami. Jej celem jest usprawnienie przepływu informacji o realizowanych działaniach, w szczególności projektach na, które poszukiwani są wolontariusze czy też uczestnicy. Grupa jest moderowana przez redakcję portalu, aby uniemożliwić jej wykorzystanie do rozsyłania spamu i innych treści niezwiązanych z tematyką aktywności młodzieżowej.
Ponadto w systematycznie powiększanych zasobach portalu już teraz znajdują się zaproszenia na bezpłatne krajowe i międzynarodowe szkolenia dla członków i pracowników organizacji młodzieżowych organizowane przez różne instytucje z Polski i Europy, a także artykuły dotyczące zagadnień związanych z rozwojem polityki młodzieżowej oraz przykłady dobrych praktyk ze zrealizowanych już projektów.
Portal jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, dlatego przez cały czas poszukiwani są wolontariusze, którzy mogą w jego dalszym rozwoju. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z redakcją pod adresem redakcja@panorama.org.pl.
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.