Czasem musimy wybrać się do innego miasta, często tylko na kilka godzin - na spotkanie, konferencję czy zwyczajnie w celach turystycznych. O rozwiązaniach mobilnych opowie Sławek Łukasiewicz, współautor bloga www.podrozepoeuropie.pl.
Kiedyś przed taką wyprawą zdobywało się plan miasta docelowego, na tej podstawie planowaliśmy wyjazd i kolejne kroki po przyjeździe. W erze zaawansowanych telefonów komórkowych, czyli popularnych smartfonów, planowanie oraz odbywanie krótkich wyjazdów stało się banalnie proste.
Dzisiaj przedstawię Wam cztery aplikację - które ułatwią wyjazd oraz poruszanie się po mieście docelowym.
JakDojade
Czym się wyróżnia? Podaniem dokładnej trasy, z realnymi przesiadkami oraz z czasem potrzebnym do przemieszczenia się pomiędzy przystankami. Nowoczesna aplikacja mobilna pozwala na szybkie znalezienie sposobu na dostanie się do dowolnej lokalizacji w odwiedzonym mieście.
Przyznam szczerze, że dzisiaj nie wyobrażam sobie korzystania z komunikacji miejskiej bez zainstalowanej najnowszej wersji jakdojade.pl
e-Podroznik.pl
Znajdziemy w nim aktualne rozkłady jazdy PKP, PKS, MPK, komunikacji miejskiej niektórych miast oraz prywatnych busów. Co ciekawe, znajdziemy w nim także aktualne oferty z portalu blablacar.pl
System jest bardzo prosty. Wpisujemy punkt docelowy, końcowy oraz datę i po chwili otrzymujemy wyniki. Warto wspomnieć, że na niektóre z tras możemy zakupić bilety online. Istnieje również aplikacja mobilna, dzięki czemu możemy sprawdzić rozkłady z komórki będąc już na miejscu.
Mapy Google
W jaki sposób? Każdy z punktów możemy zapisać w trybie offline do odczytu bez dostępu do sieci internet, dzięki czemu przyjeżdżając na miejsce możemy korzystać z tej skutecznej nawigacji trafiając bezproblemowo do celu. Zapisanie jest proste, klikamy na miejsce docelowe i w rozwiniętym oknie na środku klikamy na guzik “Zapisz”.
PackPoint
Aplikacja podpowiada nam, co warto wziąć w zależności od pogody, długości wyjazdu, a nawet kraju docelowego - jeśli jedziemy za granicę. Niestety nie posiada wersji w języku polskim, ale jest na tyle intuicyjna, że każdy po krótkiej chwili testów powinien sobie poradzić z obsługą.
Każda z opisanych aplikacji pomoże nam skutecznie zaplanować i odbyć krótką podróż, ale pamiętajmy, że opisane przeze mnie narzędzia są tylko czubkiem góry lodowej, i dobrym punktem startowym. Przeglądając “sklepy” z aplikacjami znajdziemy dziesiątki innych, w większości darmowych, rozwiązań - warto samemu popróbować i stworzyć swój własny zestaw wykorzystywanych narzędzi.
Źródło: Technologie.ngo.pl