Poloniści, matematycy, biolodzy i historycy mają szansę rozpocząć jedyne w Polsce dzienne studia podyplomowe z zakresu dydaktyki i kompetencji psychologiczno-pedagogicznych. Nauka w Szkole Edukacji jest całkowicie bezpłatna, a studenci mogą liczyć na atrakcyjne stypendium i darmowy akademik. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła.
W roku akademickim 2019/2020 Szkoła Edukacji PAFW i UW zaprasza studentów i absolwentów studiów magisterskich oraz nauczycieli ze stażem pracy do 10 lat na studia w ramach jednej z czterech ścieżek:
● Język polski
● Historia i WOS
● Matematyka
● Biologia z przyrodą
Formularz rekrutacyjny dostępny jest TUTAJ.
Szczegóły na temat rekrutacji znajdują się TUTAJ.
Kto może przystąpić do rekrutacji? Każdy absolwent magisterskich studiów kierunkowych: filologii polskiej, historii, matematyki lub biologii, a w przypadku dwóch ostatnich - także kierunków pokrewnych, np. fizyki, chemii, biotechnologii czy ochrony środowiska. Kandydować mogą również czynni nauczyciele ze stażem pracy do 10 lat. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 24 kwietnia. W razie wolnych miejsc możliwy jest dodatkowy nabór, warto jednak się pospieszyć, bo kandydaci z pierwszej tury mają pierwszeństwo w ubieganiu się o stypendia.
Stypendium, akademik i nie tylko
W przeciwieństwie do tradycyjnych studiów podyplomowych, w Szkole Edukacji nauka odbywa się w trybie dziennym, studiów nie da się więc połączyć z pracą na pełen etat. Właśnie dlatego studenci i absolwenci mogą liczyć na bardzo duże wsparcie i wiele korzyści.
SE zmienia szkołę na lepsze
Program studiów został stworzony we współpracy z ekspertami prestiżowego nowojorskiego Teachers College Uniwersytetu Columbia. „Stawiamy na praktyczne kształcenie, pokazywanie skutecznych narzędzi dydaktyczno-wychowawczych oraz kompetencje przydatne w każdym zawodzie: efektywną komunikację, zarządzanie i przywództwo w grupie, projektowanie i realizację strategii uczenia czy planowanie pracy. Nasze studia dają profesjonalne przygotowanie pedagogiczne, rozwijają zdolności liderskie i twórcze” – tłumaczy dyrektorka Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając.
Bezpłatne studia podyplomowe powstały dzięki współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacji Dobrej Edukacji.
„Wierzymy w prestiż zawodu nauczyciela i wiemy, że w każdym modelu edukacji najważniejszy jest dobry pedagog. Chcemy zmieniać polską szkołę na lepsze” – mówi dyrektorka programowa Magdalena Swat-Pawlicka.
Jak dodaje, dzięki dwóm nowym ścieżkom, z oferty Szkoły Edukacji może skorzystać kolejna grupa przyszłych i obecnych pedagogów: „Rozwijanie umiejętności nauczycieli uczących historii i WOS oraz biologii jest niezwykle ważne ze względu na kompetencje kluczowe dla młodych ludzi, którzy wkrótce staną się obywatelami XXI wieku: myślenia krytycznego i myślenia naukowego”.