Jak w pracy na rzecz hospicjum wykorzystać wiedzę na temat psychologii, zarządzania, PR, marketingu i prawa? Jak pozyskać, przeszkolić i motywować wolontariuszy, a następnie najlepiej wykorzystać ich zapał i umiejętności? Odpowiedzi m.in. na te pytania poznają uczestnicy Szkoły Wolontariatu Hospicyjnego - najnowszego ogólnopolskiego projektu Fundacji Hospicyjnej (SWH). Pierwsza edycja SWH ruszała w miniony weekend.
Przez najbliższe pół roku na bezpłatne szkolenia do Gdańska przyjeżdżać będą obecni i przyszli koordynatorzy wolontariatu z 30 hospicjów z całego kraju, m.in. z Wrocławia, Katowic i Warszawy, ale też Pszczyny, Lubartowa czy Lichenia. Podczas 64 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych dowiedzą się, jak zorganizować pracę hospicyjnego centrum wolontariatu, aby była ona satysfakcjonująca dla wolontariuszy i pożyteczna dla hospicjum i jego podopiecznych. Wykładowcami Szkoły Wolontariatu Hospicyjnego będą przede wszystkim pracownicy i wolontariusze Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku i Fundacji Hospicyjnej.
Podczas pierwszej wizyty w Gdańsku uczestnicy szkoleń skupią się wolontariacie medycznym. Temat ten przedstawią im: koordynatorka wolontariatu, psycholog, lekarz hospicjum domowego dla dzieci i pielęgniarka hospicjum stacjonarnego. Natomiast zagadnieniami kolejnych zjazdów będą: wolontariat akcyjny, organizowanie akcji charytatywnych i promocja hospicjum. Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymają wydane przez Fundację Hospicyjną podręczniki dla koordynatorów wolontariatu hospicyjnego.
Szkoła Wolontariatu Hospicyjnego jest projektem realizowanym przez Fundację Hospicyjną dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz podatników przekazujących 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Hospicyjnej (KRS 0000201002).
rzecznik prasowy
Fundacja Hospicyjna
ul. Chodowieckiego 10
80-208 Gdańsk
tel. 058/340-61-16
tel. kom. 662 692 843
www.hospicja.pl
www.httz.pl
Hospicjum to też Życie
Pomóż hospicjom i ich pacjentom - podaruj 1%.
Fundacja Hospicyjna KRS 0000 201 002
Źródło: Fundacja Hospicyjna