Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Puszcza Białowieska. Myśliwy zabił żubra!
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Dzisiaj w nocy w Puszczy Białowieskiej myśliwy zabił ośmioletniego żubra, zwierzę znajdujące się pod ścisłą ochroną. Incydent pokazuje smutną prawdę o ochronie przyrody w Puszczy.
- „Żądamy od Ministra Środowiska natychmiastowego wstrzymania polowań na terenie całej Puszczy Białowieskiej do momentu zbadania wpływu myślistwa na stan przyrody Puszczy Białowieskiej oraz żądamy wprowadzenia strefy ochronnej zwierzyny łownej w otulinie parku narodowego.” – mówi Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.
Obecnie zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 4 marca 2010 r. (sprawa C-241/08, Komisja Europejska przeciwko Republice Francuskiej) plany łowieckie wymagają przeprowadzenia oceny oddziaływania na obszary Natura 2000, zgodnie z art. 6(3) Dyrektywy Siedliskowej.
Od siedmiu dni ponad 30 aktywistów Pracowni obecnych jest w Puszczy Białowieskiej. Poruszają się oni na terenie łowisk, podejmując działania których celem jest zakłócanie polowań.
Na całym obszarze Puszczy Białowieskiej zabija się rocznie ponad 700 jeleni, dzików i saren (w sezonie łowieckim 2010/2011 zaplanowano do odstrzału 247 jeleni). Część z tych zwierząt zastrzelona zostaje w bezpośredniej bliskości Białowieskiego Parku Narodowego w jego otulinie, a zdarza się nawet jest dobijana na terenie samego parku, co jest niezgodne z prawem.
Pobierz
-
201009241502590250
589532_201009241502590250 ・38.72 kB
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.