Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak uczynić proces edukacji przedmiotów humanistycznych bardziej inspirującym i pełnym znaczenia? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z publikacją na temat idei HEK, czyli humanistycznej edukacji kontekstowej, która została stworzona dzięki współpracy dwóch organizacji: polskiej Fundacji Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude oraz norweskiej Terram Pacis w ramach projektu pn. Kulturalna Transfuzja.
Te dwie instytucje postawiły sobie za cel zbudowanie spójnej wizji humanistycznej edukacji kontekstowej (HEK). Co to oznacza w praktyce? To integrowanie różnych przedmiotów w szkole i w ramach edukacji pozaformalnej, aby motywować uczniów do spojrzenia na przekazywane treści w szerszym kontekście. To także uświadamianie młodym ludziom, że mają oni wpływ na swoje otoczenie poprzez wszelkie formy sztuki, której mogą być odbiorcami oraz twórcami.
Dzięki tej rewolucyjnej koncepcji, uczniowie przestają postrzegać przedmioty jako oddzielne jednostki, a zaczynają dostrzegać ich wzajemne powiązania. Fundacja Agere Aude i fundacja Terram Pacis udowadniają, że można stworzyć środowisko edukacyjne, które nie tylko dostarcza wiedzy, ale również rozwija umiejętności myślenia analitycznego i kreatywności.
Dowiedz się, jakie konkretne kroki warto podjąć, aby stworzyć spójną wizję humanistycznej edukacji kontekstowej. Przekonaj się, jakie korzyści dla Twoich uczniów niesie ze sobą integrowanie różnych dziedzin wiedzy, a także jak można zmotywować młodych dorosłych do spojrzenia nieco szerzej na zdobywanie wiedzy. W imieniu twórców publikacji zapraszamy do lektury, która może stać się inspiracją do myślenia o edukacji w zupełnie nowy sposób.
Aby zapoznać się z treścią publikacji, wejdź na stronę projektu: https://kulturalnatransfuzja.pl/
Publikacja powstała w ramach projektu pn. Kulturalna Transfuzja. Projekt Kulturalna Transfuzja korzysta z dofinansowania o wartości 63 452 EURO otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu Kulturalna Transfuzja jest ograniczenie nierówności ekonomicznych i społecznych w Europie.
Źródło: Kulturalna Transfuzja