Na jej łamach znalazło się miejsce na omówienie inspirujących przykładów przyjaznych ludziom i środowisku działań, realizowanych przez miasta w Polsce, Europie i na świecie.
W trwającym dwa dni (27-28 września) wydarzeniu wzięło udział ponad 50 panelistów - w tym gości zagranicznych, m.in. z Francji, Holandii, Danii czy Portugalii - a także 550 uczestników.
Na łamach zaprezentowanej w trakcie konferencji publikacji znalazło się miejsce na omówienie inspirujących przykładów przyjaznych ludziom i środowisku działań, realizowanych przez miasta w Polsce, Europie i na świecie.
Przykłady te dotyczą m.in. zrównoważonej mobilności, rozwijania odnawialnych źródeł energii czy ambitnej, lokalnej polityki surowcowej.
Istotną rolę w raporcie odegrało również wskazanie dobrych praktyk z zakresu finansowania działań prośrodowiskowych oraz wykorzystywania danych w pobudzaniu aktywności społecznej na rzecz zrównoważonych miast.
Międzynarodowa Konferencja Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 zorganizowana została w dniach 27-28 września 2018 r przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa, i została dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Miasto Stołeczne Warszawa jest uczestnikiem Partnerstwa SDGs "Razem dla Środowiska", a Ambasada Francji w Polsce należy do instytucji popierających działania podejmowane w tej inicjatywie.
Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Ceetrus Polska, DK Energy i TIRU – grupa Dalkia, a także WSPÓLNIE – Fundacją LafargeHolcim.
Źródło: Centrum UNEP/GRID-Warszawa