Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Przygotowania do 20. Finału WOŚP ruszają pełną parą
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
- Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 8 stycznia 2012 roku. Temat cieszącej się największym zaufaniem społecznym w Polsce akcji charytatywnej przedstawia się następująco: Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Wybór tematu 20. Finału został poprzedzony konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z Fundacją WOŚP, kiedy ta wspierała wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP - Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%.
Swoją działalność Fundacja WOŚP rozpoczęła od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w działaniach Fundacji jest noworodek. Tegoroczny Finał koncentrować się będzie nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także dużo uwagi będzie poświęconej zdrowiu chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą Fundacja roztacza już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.
Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Nad właśnie takimi technologiami Fundacja WOŚP chce się w tym roku pochylić – przykładem niech będą respiratory wyposażone w system automatycznej regulacji tlenu. Fundacja planuje także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce). Planowany jest także także zakup pojedynczych urządzeń takich jak najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe, zaawansowane monitory funkcji życiowych, czy respiratory. W wielu przypadkach urządzenia te zastąpią aparaty kupione przed laty przez Orkiestrę, przy okazji różnych finałów.
I wreszcie zdrowie kobiet w ciąży i cukrzyca. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Po 20. Finale Fundacja planuje zakupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. Najbliższy Finał ma być także okazją do przeprowadzenia ogromnej kampanii medialnej na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni – mówi Jurek Owsiak - Przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia. W styczniu przyszłego roku zaprosimy więc po raz kolejny na organizowany przez nas bieg „Policz się z cukrzycą”. Uczestnicząc w nim każdy będzie miał okazję do zamanifestowania swojej solidarności z osobami borykającymi się z tą uciążliwą chorobą.
Źródło: Fundacji WOŚP
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.