Przenoszenie danych księgowych z komputera A na B. Jak to sprawnie zrobić?
Często księgowe w stowarzyszeniach i fundacjach pracują na wielu etatach i dodatkowo prowadzą księgowość w konkretnej organizacji pozarządowej. W takiej sytuacji zdarza się, że nie wszystkie operacje księgowe są zakończone podczas przebywania w biurze organizacji. Niestety konieczne jest wtedy zabranie pracy do domu. Pojawia się wówczas pytania: jak sprawnie przenieść dane księgowe?
Często księgowe w stowarzyszeniach i fundacjach pracują na wielu etatach i dodatkowo prowadzą księgowość w konkretnej organizacji pozarządowej. W takiej sytuacji zdarza się, że nie wszystkie operacje księgowe są zakończone podczas przebywania w biurze organizacji. Konieczne jest wtedy niestety zabranie pracy do domu.
Możliwość pracy na programie księgowym w biurze organizacji i w domu u księgowej staje się współcześnie podstawową potrzebą. Wiele organizacji zadaje mi więc pytanie czy w programie LeftHand dla Stowarzyszeń i Fundacji istnieje taka możliwość. Oczywiście, że tak. W bardzo prosty sposób możliwe jest zabranie pracy do domu, dokończenie jej i przyniesienie z powrotem na komputer w biurze.
Większe stowarzyszenia i fundacje kupujące program LeftHand dla Stowarzyszeń i Fundacji są w stanie sfinansować nieco bardziej zaawansowane narzędzia informatyczne, pozwalające na wspólny dostęp do centralnej bazy organizacji z dowolnej lokalizacji. Możliwe staje się poprzez wykorzystanie zdalnego pulpitu Windows, oprogramowania do obsługi zdalnych terminali itp. Małe i średnie organizacje pozarządowe z niewielkim budżetem przeznaczonym na infrastrukturę techniczną chcą zazwyczaj skorzystać z mniej kosztownych i prostszych rozwiązań.
W przypadku programu księgowego LeftHand dla Stowarzyszeń i Fundacji organizacja może skorzystać z rozwiązania zaawansowanego jak i prostego. Skupmy się zatem na prostym przenoszeniu danych. Aby możliwe było zabranie pracy z biura i dokończenie jej w domu należy:
- zainstalować program LeftHand dla Stowarzyszeń i Fundacji dodatkowo na komputerze prywatnym księgowej w domu, tworząc bazę danych o tym samym symbolu jaki został nadany w biurze,
- wykonać na komputerze biurowym kopię zapasową danych księgowych na nośniku typu pendrive i zabrać go do domu,
- przywrócić w domu kopię zapasową z pracą zakończoną w biurze i dokończyć ją.
Oczywiście po zakończeniu pracy w domu, proces należy powtórzyć z tym, że odwrotnie.
Autorka tekstu:
Katarzyna Milewska, wieloletni specjalista ds. stowarzyszeń i fundacji w firmie LeftHand
Źródło: LeftHand Sp. z o.o.