Projekt EnvInSport ponownie w Polsce
Projekt "Sport powszechny przyjazny dla środowiska" („Environmentally sustainable sport for all”) – EnvInSport przynosi pierwsze efekty.
Dwudziestoosobowa grupa przedstawicieli 4 organizacji partnerskich projektu „Sport powszechny przyjazny dla środowiska” (EnvInSport) spotkała się w dniach 20-21 sierpnia w Chorzowie aby wymienić doświadczenia na temat korzyści płynących z promowania zachowań ekologicznych w sporcie oraz zrównoważonego podejścia do aktywności w sporcie amatorskim.
Najważniejszym elementem spotkania były warsztaty prowadzone przez Łukasza Kalicińskiego - doświadczonego eksperta działającego w obszarze promocji sportu. Projekt EnvInSport to okazja do wymiany doświadczeń i rozwoju praktycznych działań na rzecz zrównoważonych ekologicznie imprez i aktywności sportowych. Każda organizacja partnerska Projektu była reprezentowana przez jej pracowników oraz wolontariuszy. Praca tak dużej grupy pozwoliła na różnorodne spojrzenie i podejście do omawianego tematu.
Dodatkowym elementem każdego spotkania Projektu jest wydarzenie sportowe prezentowane przez gospodarza spotkania – mówi Artur Łobocki, Członek Zarządu Fundacji RECAL. – Dlatego drugiego dnia zaprezentowaliśmy naszym Partnerom Canmagedon, czyli sportowy tor przeszkód pokazujący, że recykling aluminiowych puszek może stać się nie tylko elementem codziennego nawyku, ale również obiektem sportowej rywalizacji. Poszczególne przeszkody są związane z kolejnymi etapami recyklingu puszek i pokazują, że podobnie jak pokonanie tego toru przeszkód, ekologia może być źródłem fascynujących i pełnych adrenaliny wyzwań.
Projekt „EnvInSport” koordynowany przez Fundację RECAL jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport. Partnerami Projektu są 3 organizacje: Czeski Związek Sportu dla Wszystkich (Česká asociace Sport pro všechny), Rumuńskie Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Instrumentów Strukturalnych” (Asociaţia “Centrul pentru Dezvoltarea Instrumentelor Structurale”) oraz Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich Republiki Słowackiej (Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky).
O Fundacji RECAL
Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL powstała z inicjatywy producentów puszek do napojów i producentów aluminium. Od 1995 roku prowadzi działania mające na celu wzrost poziomu odzysku opakowań aluminiowych, m.in. realizując programy „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” oraz „ Każda Puszka Cenna, czyli polską edycję paneuropejskiego Every Can Counts. Wieloletnia współpraca z jednostkami samorządowymi, oświatowymi, organizacjami odzysku opakowań, organizatorami wydarzeń i innymi partnerami zaowocowała stworzeniem platformy do współpracy dla firm i instytucji, które wspierają gospodarkę w obiegu zamkniętym.
Zastrzeżenie
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Źródło: Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL