Część zespołu BlendU intensywnie pracowała, aby zdobyć partnerów projektu. Na czym polegają te partnerstwa? Jaki wkład będą mieć firmy w rozwój projektu? Zapraszamy do lektury!
Na czym polega partnerstwo projektu z firmą?
Aby projekt uzyskał partnerstwo z firmą, należy załatwić wszelkie formalności. W przypadku BlendU były to:
- Umowa o współpracy - w przypadku firm lub instytucji, które wnoszą wkład w rozwój projektu przekazując nam pewne zasoby, niebędące środkami finansowymi - na przykład przesyłanie harmonogramu wydarzeń.
- Specjalne oświadczenie, które otrzymywały firmy wyrażające chęć wsparcia finansowego projektu.
Partnerstwo jest zatem formą współpracy między firmą a projektem, uregulowaną na podstawie specjalnych dokumentów, z określonymi warunkami oraz wnoszącą realny wkład w rozwój projektu.
Czy zdobycie partnera jest łatwe?
Najistotniejsze jest określenie grupy docelowej - w naszym przypadku jest to głównie młodzież, ale nie tylko. Mamy na celu prezentowanie wydarzeń, w obecnej chwili przede wszystkim lokalnych, a zatem interesowały głównie instytucje kultury - domy kultury, biblioteki i tym podobne.
Ważne jest także ustalenie kwoty, jaką chcemy pozyskać. Pozwoli to na wybranie odpowiedniej ilości przedsiębiorstw, które mogłyby wesprzeć finansowo projekt.
Czy BlendU zyska na współpracach?
Oczywiście! Dzięki współpracom z instytucjami kultury nasza oferta znacznie się powiększy - będziemy prezentować wszystkie wydarzenia zawarte w harmonogramach przesyłanych przez przedstawicieli firm, z którymi podpisaliśmy stosowne umowy. To zdecydowanie uatrakcyjni naszą aplikację, co poskutkuje zwiększonym zainteresowaniem oraz ruchem na witrynie, a tym samym - większą liczbą beneficjentów naszego projektu.
O kolejnych nowościach w naszym projekcie będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do odwiedzenia aplikacji (blendu.eu) oraz śledzenia mediów społecznościowych.
Projekt BlendU rozwijany jest przez siedmioosobowe grono uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach w składzie:
- Łukasz Święcicki - kierownik projektu,
- Klaudia Stańczyk,
- Kornelia Kuberska,
- Aleksandra Moc,
- Anna Błażewicz,
- Kacper Kołoda,
- Mieszko Świerczyński.
Projekt tworzony jest w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Plan na taką aplikację powstał w październiku 2024 roku. Dziś to już nie tylko pomysł. To rzeczywistość. Stały kontakt z firmami, poszukiwanie partnerów, spotkania edukacyjno-marketingowe i wiele więcej…
Źródło: blendu.eu