Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Projekt "14 lekcji na 14 rocznicę członkostwa Polski w UE" zawita do Dębicy
Dominik Łazarz
Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego wspólnie z Dominikiem Łazarzem z Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie w najbliższy poniedziałek (9 kwietnia 2018 r.) o godz. 9.45 przeprowadzi w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy "Lekcję europejską". Będzie to już kolejne spotkanie z młodzieżą zorganizowane przez europosłankę w ramach cyklu „14 lekcji na 14 rocznicę członkostwa Polski w UE".
– Pomysł przeprowadzenia cyklu lekcji europejskich zrodził się celem pokazania jak wiele Unia Europejska dała Polsce i Polakom. Fundusze unijne, które pozyskujemy dzięki naszej obecności we Wspólnocie, wpływają na wszystkie sfery naszego życia poczynając od infrastruktury drogowej, rozwoju przedsiębiorczości i innowacji, na inwestycjach w kulturę, sztukę czy na renowacji i modernizacji obiektów sakralnych kończąc. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo naszego kraju, które gwarantuje członkostwo w elitarnym klubie państw, jakim jest UE – komentuje Dominik Łazarz, wicedyrektor Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie
Cykl spotkań pt. „14 lekcji na 14 rocznicę członkostwa Polski w UE” jest realizowany w szkołach średnich z Podkarpacia. Przedsięwzięcie zainagurowana dwa tygodnie temu w sanockim Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej. Kolejne spotkanie zorganizowano w najstarszej rzeszowskiej szkole średniej tj. I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego. Teraz czas na dębicki „Kwiatek”.
– Grupą, która w szczególny sposób skorzystała na integracji europejskiej jest nasza młodzież, niestety nie pamiętająca już jak wyglądała sytuacja w naszym kraju przed podpisaniem traktatu akcesyjnego. Jak pokazują badania, z przykrością trzeba stwierdzić, że poziom wiedzy młodzieży na temat Wspólnoty w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia – podkreśla Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia, i dodaje: – Ponadto, w związku z ogromną ilością informacji jakie w dzisiejszych czasach otrzymują młodzi ludzie, często trudno jest im zweryfikować ich prawdziwość, a tylko wyczerpująca i pochodząca z wiarygodnego źródła wiedza może im pomóc we właściwej analizie faktów czy chociażby w późniejszym wyborze życiowej i zawodowej drogi.
Europoseł Łukacijewska wspólnie z Centrum Dokumentacji Europejskiej (działającym przy rzeszowskiej WSIiZ w ramach sieci Komisji Europejskiej), mając na uwadze słabą wiedze młodych Polaków o UE, zdecydowała się zorganizować cykl warsztatów skierowanych głównie do młodych mieszkańców Podkarpacia. W trakcie tych spotkań prowadzący rozmawiają z młodzieżą o Unii Europejskiej, jej instytucjach, korzyściach jakie płyną z przynależności Polski do UE, a także prezentowane są efekty kilkunastu lat członkostwa we Wspólnocie.
Źródło: Dominik Łazarz
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.