"Pro bono dla równości. Współpraca samorządów prawniczych i organizacji pozarządowych. Przewodnik"
Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego zaprasza do lektury swojej najnowszej publikacji “Pro bono dla równości. Współpraca samorządów prawniczych i organizacji pozarządowych. Przewodnik”, która stanowi podsumowanie projektu „Prawnicy na rzecz równości. Lokalne platformy współpracy”.
Publikacja zawiera analizę możliwych korzyści i modeli współpracy środowiska prawniczego z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz równości, której dokonali eksperci i ekspertki reprezentujący obydwa zainteresowane środowiska. Tekst Krzysztofa Śmiszka prezesa PTPA, zawiera perspektywę organizacji, m.in. odnośnie tego czego organizacje potrzebują, a także, jak zachęcić prawników i prawniczki do bezpłatnego wspierania osób doświadczających dyskryminacji. Za sprawą wywiadów z pełnomocniczkami i pełnomocnikami procesowymi, którzy uczestniczyli w szkoleniach antydyskryminacyjnych w ramach projektu, publikacja pełni również funkcję edukacyjną i stanowi promocje działań wspierających bezpłatną pomoc grup społecznych szczególnie narażonych na wykluczenie i dyskryminację w różnych obszarach życia. Uwadze Państwa polecam także wywiad z adw. Mikołajem Pietrzakiem, który na łamach przedmiotowej publikacji opowiada o swoim doświadczeniu działalności pro bono i współpracy z organizacjami.
Link do publikacji:
Zachęcam również do zapoznania się z krótkim zapisem video z konferencji podsumowującej projekt, która odbyła się w dniu 11 kwietnia w Toruniu:
Poniżej szczegółowa informacja nt konferencji: