Premiera raportu „Wolontariat pracowniczy dla Ukrainy”
Jak zmieniało się zaangażowanie pracowników firm pomagających uchodźcom z Ukrainy? Jakie innowacje wprowadził kryzys humanitarny do programów wolontariatu pracowniczego i co zmienił we współpracy biznes – NGO? O tym i o innych aspektach działań pracowników-wolontariuszy w raporcie „Wolontariat pracowniczy dla Ukrainy”. Premiera już 12 października br., o godz. 14.00, online. Partnerem badania jest Fundacja BNP Paribas.
Raport jest kontynuacją wyników badania z jesieni 2021 roku pt. „Wolontariat pracowniczy przyszłości”. Najnowszym badaniem objęto 31 firm, w większości dużych, które prowadzą wolontariat pracowniczy od co najmniej 5 lat i były zaangażowane w pomoc uchodźcom z Ukrainy zarówno na terenie Polski jak i za jej wschodnią granicą.
Raport opisuje dwa podstawowe obszary tematyczne, jakie wynikają z badania: zaangażowania wolontariuszy – pracowników w pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz zmiany w programach wolontariatu pracowniczego w wyniku wyzwań związanych z kryzysem humanitarnym i wojną.
Całość raportu omówi jego autor, Tomasz Schimanek, ekspert ds. organizacji pozarządowych i programów społecznych.
W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele firm, które prowadzą programy wolontariatu pracowniczego: Przemysław Furlepa, wiceprezes zarządu Banku BNP Paribas, Jolanta Grabowska,menedżerka komunikacji Grupy ANG SA i Fundacji Nienieodpowiedzialni, Karolina Kanar-Kossobudzka, CSR Expert, Allegro oraz Izabela Kręgiel, koordynatorka ds. Wolontariatu i Komunikacji Wewnętrznej, Orange Polska.
Wśród gości będzie również Aleksander Jurzysta, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia „Czajnia” z Tomaszowa Lubelskiego. Organizacja ta znajduje się zaledwie kilka kilometrów od granicy z Ukrainą i jest jedną z najaktywniejszych w pomocy uchodźcom, a działania wolontariuszy wspierają lokalne, ogólnopolskie a nawet zagraniczne firmy.
Transmisja spotkania:
YouTube: https://www.youtube.com/user/AkademiaFilantropii
Facebook: https://www.facebook.com/AkademiaRozwojuFilantropiiwPolsce
Źródło: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce