25 października Fundacja WOŚP zrealizowała 62. Konkurs Ofert. Tym razem zakupy sprzętu medycznego dedykowane były wsparciu prowadzonego od 2019 roku Programu Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci. Sprzęt zakupiony za blisko 3 miliony złotych już w ciągu 4 miesięcy trafi do 8 wytypowanych placówek.
Czemu WOŚP stworzył Program Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci? Żeby usprawnić diagnozowanie i leczenie często trudnych do wykrycia chorób reumatycznych u dzieci. 14 wyspecjalizowanym ośrodkom w Polsce Fundacja dostarczyła dotąd 38 urządzeń, w tym wysokiej klasy rezonanse niskopolowe, densytometry i specjalistyczne aparaty USG, a 62. Konkurs Ofert pozwolił poszerzyć możliwości diagnostyczne poprzez zakup kolejnych pięciu densytometrów i trzech aparatów USG.
Kupujemy jakość, a nie cenę – to jedno z najważniejszych założeń Konkursów Ofert
W wyniku wielogodzinnych negocjacji, przebiegających według zasad i scenariusza stworzonych przez WOŚP, przy wsparciu ekspertów, udaje się kupować nowoczesny sprzęt w cenach mocno odbiegających od rynkowych.
Konkurs Ofert realizowany jest według scenariusza, na który w przypadku każdego typu urządzeń składają się trzy wejścia.
● Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu.
● Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie jaki sprzęt – o jakich funkcjach i parametrach – Fundacja zamierza kupić.
● Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.
„Stworzony przez nas Konkurs Ofert pozwala rozmawiać face to face z oferentami, pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i pozwala upewnić się w dobrych wyborach. Grupa naszych ekspertów, członków Fundacji i pracowników, którzy tworzą zespół prowadzący te negocjacje, pozwala także na stwierdzenie, że 62. Konkurs Ofert będzie poprowadzony mega rzetelnie i wiarygodnie. Wydajemy Wasze pieniądze i cieszymy się, że kupimy za nie mega profesjonalny sprzęt, który leczy i będzie nadal leczył dzieci” – Jurek Owsiak, prezez zarządu Fundacji WOŚP.
Zakupu sprzętu WOŚP zawsze dokonuje przy wsparciu Komisji Ekspertów – specjalistów z danej dziedziny medycyny – co daje gwarancję wyboru najlepszych urządzeń. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu Fundacja może kupić ultranowoczesny sprzęt, a jednocześnie zapewnić placówkom medycznym odpowiednie materiały zużywalne i szkolenia. W trakcie ostatnich zakupów – w roli ekspertów – WOŚP wspierali:
● prof. dr hab. n. med. Zbigniew Żuber
● prof. dr hab. n. med. Jerzy Konstantynowicz
● prof. dr hab. n. med. Magdalena Krajewska – Włodarczyk
● dr n. med. Aldona Jarosz
● dr hab. Bogdan Batko
● mgr inż. Marcin Gostyński
62. Konkurs Ofert to zakup sprzętu dla 8 placówek w całej Polsce. Wybrano:
● 5 densytometrów od firmy TIMKO
● 3 aparatów USG od firmy KOSMED
W sumie na zakupione 25 października urządzenia Fundacja przeznaczyła 2 910 000 złotych – środki otrzymane od społeczeństwa podczas 29. Finału WOŚP. Sprzęt w ciągu 4 miesięcy trafi do wytypowanych placówek w Białymstoku, Bydgoszczy, Końskich, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Szczecinie i Wrocławiu.
Źródło: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy