Pracujesz w organizacji pozarządowej, realizujesz wolontariat lub zarządzasz taką organizacją?
Weź udział w badaniu naukowym, dotyczącym psychologicznych uwarunkowań satysfakcji z takiej działalności, stresu z nią związanego i sposobów radzenia sobie z nim – podziel się Twoimi doświadczeniami!
Kto prowadzi badania?
Nazywam się Katarzyna Masiulanis, jestem studentką psychologii na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Zapraszam do udziału w badaniach, prowadzonych pod kierunkiem dr hab. Agaty Chudzickiej-Czupały, prof. Uniwersytetu SWPS, częściowo na potrzeby mojej pracy magisterskiej.
Jaki jest cel badań?
Celem badań jest ustalenie możliwych związków między stosunkiem człowieka do pracy (etyką pracy) i wybranymi cechami psychologicznymi a satysfakcją z pracy, stresem z niej wynikającym i radzeniem sobie ze stresem.
Jak wygląda badanie?
Badanie jest całkowicie anonimowe i polega na wypełnieniu kwestionariusza dostępnego tutaj: https://forms.gle/HW2zu4eZiWHpB98y7
Wypełnienie formularza trwa od 15 do 20 minut.
Dlaczego te badania są ważne?
Od ponad 10 lat jestem członkinią Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni Razem” i jestem przekonana, że praca społeczna ma nie tylko blaski, lecz także cienie, może dać zarówno dużo satysfakcji i radości, jak i przyczynić się do silnego stresu.
Osoby związane z sektorem organizacji pozarządowych (NGO) rzadko sa podmiotem zainteresowania badaczy. W polskiej i zagranicznej literaturze naukowej można znaleźć dużą liczbę publikacji, która koncentruje się na NGO jako podmiocie badań, jednak nie uwzględnia roli człowieka, znaczenia jego cech i uwarunkowań jego zaangażowania. Jestem przekonana, że te czynniki są kluczowe i warto przyjrzeć się ich roli.
Myślę, że w każdym NGO ważny jest przede wszystkim Człowiek, Osoba, która pomimo wykonywania pasjonującej pracy na rzecz NGO, zadowolenia z niej, przeżywa też czasem trudniejsze chwile czy dni. Badania mają na celu sprawdzenie czy i jakie spośród badanych czynników, związane są z nasileniem stresu, sposobami radzenia sobie z nim i zadowolenia. Finalnie, wyniki badań mają stać się podstawą publikacji.
Daj się zaprosić do badania
Twój udział w nim ma duże znaczenie i jest dla mnie ważny!
Z góry dziękuję!