Kolejna - już II Konferencja Interdyscyplinarna na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej za nami (8.12.2023 r.). Dziękujemy prelegentom za niezwykle ciekawe i rzeczowe podejście do omawianych tematów:
Konferencja adresowana była do pedagogów, psychologów, praktyków: terapeutów, nauczycieli, pracowników socjalnych, kuratorów, prawników, policjantów, lekarzy, osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom, a także do wszystkich zainteresowanych, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę o problemach.
W czasie konferencji wystąpili eksperci i omówili ważne obszary dla przeciwdziałania przemocy:
1. „Dziecko uwikłane w zjawisko przemocy” - mgr Mirosław Sobkowiak - specjalista pomocy psychologicznej, specjalista interwencji kryzysowej, mediator sądowy i pozasądowy, terapeuta, prezes Stowarzyszenia „DZIECKO”, pedagog rodzinny, dyrektor PCPR w Gostyniu.
2. „Walka z ciemną liczbą dotyczącą przemocy w rodzinie. Przyczyny milczenia. Sygnały ostrzegawcze” – dr Joanna Stojer-Polańska – kryminalistyk, prawnik, współpracownik Katedry Socjologii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik Uniwersytetu SPWS w Katowicach, Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu.
3. „Formalno-prawne dylematy pomagacza w systemie przeciwdziałania przemocy domowej” - mgr Karol Jasiak – pedagog, mediator sądowy, nauczyciel technik negocjacyjnych, terapeuta, kierownik MGOPS w Gostyniu.
Konferencję zakończył panel dyskusyjny z udziałem trójki ekspertów.
Organizatorzy konferencji podkreślają: Mamy nadzieję, że podejście interdycyplinarne do kwestii przemocy, jeszcze bardziej poszerzy i zacieśni więzy współpracy pomiędzy instytucjami, którym na sercu leży troska o zwalczanie zjawiska przemocy w codziennym życiu.
Konferencja zorganizowana w ramach obchodów międzynarodowej kampanii „Biała Wstążka”.
Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"