Krajowe Biuro Eurodesku poszukuje organizacji i instytucji zainteresowanych przystąpieniem do sieci Eurodesk Polska.
W pierwszej kolejności szukamy podmiotów z większych miast (Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Płock), w których nie działają punkty informacyjne Eurodesku. Mapka z organizacjami należącymi do sieci znajduje się na stronie Eurodesk Polska w zakładce Sieć.
Współpraca w ramach Eurodesku ma - co do zasady - charakter bezgotówkowy. Organizacje należące do sieci nie otrzymują od Krajowego Biura Eurodesk Polska środków finansowych. Co oferujemy? Narzędzia umożliwiające kontakt online z konsultantami Eurodesku z całej Europy oraz dostęp do zasobów informacyjnych o charakterze europejskim i młodzieżowym. A ponadto: nieodpłatne szkolenia, możliwość udziału w krajowych i międzynarodowych projektach informacyjnych, publikacje i materiały promocyjne. O tym, jaką wartość dla organizacji stanowi członkostwo w sieci Eurodesk Polska, można przeczytać w podsumowaniu ankiety ewaluacyjnej dla sieci.
Od organizacji należących do Eurodesk Polska oczekujemy udzielania informacji z wykorzystaniem narzędzi, zasobów informacyjnych i know-how Eurodesku, dostępności w godzinach otwarcia punktu, uczestnictwa w eurodeskowych wydarzeniach oraz w miarę możliwości zaangażowania w projekty informacyjne. Zasady współpracy w ramach Eurodesku reguluje porozumienie zawierane między organizacją prowadzącą punkt Eurodesku a Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, w ramach której działa Krajowe Biuro Eurodesk Polska.
Wszystkie organizacje i instytucje zainteresowane członkostwem w sieci i prowadzeniem punktu informacyjnego Eurodesk Polska proszone są o wypełnienie i przesłanie ankiety dla organizacji i instytucji zainteresowanych członkostwem w sieci Eurodesk Polska.Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 maja.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Eurodesk Polska: Poszukiwane punkty Eurodesk Polska
Źródło: Eurodesk Polska