Krajowe Biuro Eurodesk Polska poszukuje organizacji zainteresowanych prowadzeniem punktów informacyjnych Eurodesku. W szczególności poszukiwane są organizacje i instytucje z większych i średnich miast, w których nie działają punkty informacyjne Eurodesk Polska, takich jak Opole, Częstochowa, Tarnów, Gorzów Wielkopolski, Radom, Kalisz, Płock czy Ostrołęka. Termin zgłoszeń: 25 marca 2016 r.
Współpraca w ramach Eurodesku ma charakter bezgotówkowy. Organizacje należące do sieci nie otrzymują od Krajowego Biura Eurodesk Polska żadnych środków finansowych.
Od organizacji należących do sieci oczekujemy udzielania informacji z wykorzystaniem narzędzi i zasobów informacyjnych Eurodesku, dostępności w godzinach otwarcia punktu, uczestnictwa w eurodeskowych wydarzeniach oraz zaangażowania w projekty informacyjne. Zasady współpracy w ramach Eurodesku reguluje porozumienie zawierane między organizacją prowadzącą punkt Eurodesku a Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, w ramach której działa Krajowe Biuro Eurodesk Polska.
Sieć Eurodesku liczy ponad 1000 organizacji i instytucji z 34 krajów europejskich. W Polsce działa ponad 20 punktów regionalnych i kilkadziesiąt lokalnych. Działalność Eurodesku wspiera – finansowo i merytorycznie – Komisja Europejska w ramach Programu „Erasmus+” a także Ministerstwa: Edukacji Narodowej oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wawrzyniec Pater Koordynator Eurodesku w Polsce