Odrębna linia finansowa poświęcona społeczeństwu obywatelskiemu, umożliwienie organizacjom pozarządowym ubiegania się o środki na każde z działań planowanych do realizacji, odejście od systemowego sposobu wydawania pieniędzy na rzecz metody konkursów – to trzy z kilkunastu rozwiązań, które do przygotowywanego w województwie kujawsko-pomorskim programu wydatkowania unijnych środków między 2014 a 2020 rokiem zgłosiły organizacje pozarządowe.
Stworzenie odrębnej linii finansowej poświęconej społeczeństwu obywatelskiemu, umożliwienie organizacjom pozarządowym ubiegania się o środki na każde z działań planowanych do realizacji, odejście od systemowego sposobu wydawania pieniędzy na rzecz metody konkursów – to trzy z kilkunastu rozwiązań, które do przygotowywanego w województwie kujawsko-pomorskim programu wydatkowania unijnych środków między 2014 a 2020 rokiem zgłosiły organizacje pozarządowe.
Rozwiązania zaproponowane przez NGO zostały podzielone na trzy grupy:
W związku z takim podziałem, wśród postulatów znalazło się kilka przedsięwzięć (m.in. tworzenie kompleksowego systemu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi oraz kompleksowego systemu wsparcia dla osób zagrożonych bezdomnością, realizacja działań polityki prorodzinnej, wspieranie sektora ekonomii społecznej), ale też propozycji do sposobu wydatkowania środków (m.in. przeprowadzenie dyskusji nad sposobem rozliczania projektów).