Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Konkurs trwał od 1 października 2010 do 15 lutego 2011. Był inspiracją, aby pójść nad rzekę i spojrzeć na nią z innej perspektywy. A dla tych, którzy od dawna znają i podziwiają jej piękno - okazją, by pochwalić się najciekawszymi ujęciami znad jej brzegów.
Konkurs jest jednym z narzędzi budujących ogólnopolski program edukacyjny Temat:Rzeka (pełne informacje o programie na www.tematrzeka.pl).
Otrzymaliśmy ponad 600 prac z całej Polski w tym zdjęcia, fotoreportaże, filmy, kampanie społeczne. Zgodnie z regulaminem konkursu i podziałem na kategorie prace nadsyłały dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Nadesłane zdjęcia, filmy przedstawiają polskie rzeki, to, co się nad nimi dzieje, zarówno ludzi, jak i życie przyrodnicze, obrazy poruszające i piękne zarazem. Otrzymaliśmy materiały dokumentujące ekologiczne kampanie społeczne i pokazujące, że są prowadzone działania w społecznościach lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju rzek i terenów nadrzecznych.
Do połowy kwietnia trwają prace nad oceną materiału przez 15-osobowe jury, na czele z Tomaszem Sikorą, dr Agatą Goździk, Rafałem Skalskim!. Zapraszamy serdecznie do oglądanie zdjęć konkursowych http://www.tematrzeka.pl/pages/galeria/MyNadRzeka . Zachęcamy do zabawy i do oddawania głosów, dając sygnał jurorom które prace się wam podobają.
FUNDACJA IMPACT www.tematrzeka.pl
Finansujący: Konkurs sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Organizator: Fundacja IMPACT
Partnerzy: Klub Gaja, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Aersis Futuro, Platforma River//Cites, Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska, Partnerstwo Dla Klimatu, RZGW Warszawa.
Patronat honorowy: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej.
Patroni Medialni: Polskie Radio Program 4, Wp.pl, TVP Warszawa, Wiadomosci24.pl, Przegląd Komunalny, Eko Natura, Cogito, Viktor, Bionotatki.com, Ekologia.pl, Komunalny.pl, Zielonalekcja.pl, Dlastudenta.pl, Eurostudent.pl oraz Akademia Fotografii.
Źródło: inf. nadesłana
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.