Ponad 5 tysięcy złotych zebrano podczas balu charytatywnego i aukcji prac śląskich twórców zorganizowanej przez działaczki Lions Club Katowice „Barbórka” w nocy z soboty na niedzielę. Zgromadzone środki „śląskie” lwice przekażą w całości chorym i uzdolnionym dzieciom na Śląsku, wspierając rozwój ich pasji oraz rehabilitację. Lwi bal został zorganizowany w Katowicach już po raz siódmy. W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 gości.
Otwarte serca i kieszenie
Ponad 11 prac trafiło w sobotę na aukcję dzieł sztuki zorganizowaną podczas balu charytatywnego Lions Club Katowice „Barbórka” w katowickim Park Hotel Diament. Wśród prac znalazły się obrazy oraz grafiki autorstwa znanych plastyków m.in. Tadeusz Siary, którego grafika Madonna Kaus osiągnęła najwyższą sumę – 850 zł. - Sztuka musi pomagać, to jedna z jej głównych funkcji, a obowiązkiem artysty jest dzielenie się nią - mówi pochodząca z Gliwic artystka Maria Bereźnicka-Przyłęcka, której obraz „Dwa” poszedł za 600 zł. Na aukcje trafiły także witraże stworzone przez niepełnosprawne dzieci podczas warsztatów terapii zajęciowej. W kuluarach z kolei Miss Rudy Śląskiej Karolina Gwózdek sprzedawała specjalne orzechy – cegiełki z wróżbami andrzejkowymi.
Dają wędkę, nie rybę
Wielowymiarowa pomoc
– Staramy się pomagać wielowymiarowo, wspierając zarówno dzieci chore, jak i dzieci utalentowane, których rodziców nie stać na rozwój talentów swojego dziecka – mówi Elżbieta Szponar-Regulska prezydent Lions Club Katowice „Barbórka”. W ubiegłych latach pieniądze zebrane podczas imprez charytatywnych trafiały min do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Niedowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, któremu lwice sprezentowały pompy dyfuzyjne i gastolizer czy Fundacji „Habitat for Humanity”, której lwice pomagały budować domy. Skorzystały także dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach, które, dzięki lwicom mogą uczyć się zawodu fotografa w profesjonalnej pracowni fotograficznej, swój talent malarski mogły także rozwijać dzieci z Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki „Trójkąt”.
Źródło: Guarana Communications