Dariusz Dylski to jeden z najaktywniejszych liderów Programu Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy. Pomaganie innym stało się trwałym elementem jego życia. Ma na koncie już wiele projektów. Jednym z nich jest inicjatywa „Jak Osiągnąć Życiowy Sukces?” - Rola nie ma znaczenia, najważniejsze jest zaangażowanie – mówi.
Dariusz Dylski jest managerem Global ID Administration w Citi Shared Services. To bardzo doświadczony wolontariusz, pomaga innym od ponad 13 lat i do wspólnych inicjatyw zaprosił już 70 osób. Był pomysłodawcą wielu akcji skierowanych do wychowanków Domu Dziecka w Równem, gdzie najczęściej działa, np. „Zostań Asystentem Świętego Mikołaja”. Brał również udział w inicjatywie „Cała Polska czyta dzieciom” czy w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Celem projektu, „Jak Osiągnąć Życiowy Sukces?”, było pokazanie młodzieży gimnazjalnej, że osiągnięcie życiowego sukcesu zależy bezpośrednio od pracy, starań i determinacji. – Chciałem, aby to wydarzenie było na swój sposób spektakularne, to znaczy umożliwiało spotkanie z naprawdę znanymi osobami , którym udało się osiągnąć wiele, polegając na sobie. Startowali więc z tej samej pozycji, co przeciętny polski dzieciak – tłumaczy Dariusz Dylski. Każde wydarzenie zostało podzielone na 3 części: rozmowę prowadzącego z zaproszonymi gośćmi, rozmowę gości z publicznością, odpowiedzi na pytania z sali oraz koncert zespołu, który chce rozpocząć karierę, w którego skład wchodzą nastolatkowie.
W każdym spotkaniu mogło wziąć udział około 200 osób z całej Polski, od 2 do 4 gości, 2 prowadzących, zespół muzyczny oraz około 5 wolontariuszy wspierających organizację całego przedsięwzięcia. – Odbiorców projektu oraz ich potrzeby zdefiniowałem dosyć naturalnie. W tym czasie prowadziłem wiele projektów wspierających młodzież z Domów Dziecka w całej Polsce. Widziałem ich marzenia i rozterki dotyczące wyborów, których muszą dokonywać – opowiada Dariusz Dylski. – Trochę trudniej było z miejscem. Zazwyczaj dostawałem odpowiedzi odmowne. Jednak, gdy w jednym z ośrodków kultury zapowiedziałem, że gościem mógłby być Muniek Staszczyk, dyrektor zgodził się na współpracę. I tak pierwsze spotkanie odbyło się z członkami zespołu T. Love, a potem nie mieliśmy już tego typu problemów organizacyjnych – cieszy się doświadczony wolontariusz. Kolejni znani przybyli goście to m.in. Sławomir S. Sikora – Prezes Citi Handlowy, Dariusz Szpakowski, Sidney Polak czy Maciej Orłoś.
– Myślę, że głównym powodem sukcesu tego projektu była pełna i bezkompromisowa realizacja konkretnej wizji. Mimo początkowych trudności, udało nam się wejść w odpowiedni rytm. Przede wszystkim dzięki pomocy Fundacji Kronenberga, która wspierała mnie przez cały czas realizacji spotkań finansowo oraz organizacyjnie – tłumaczy Dariusz Dylski. Wolontariusz zauważa, że ostateczny wynik przedsięwzięć to suma małych kroków, które każdy z uczestników postawił w danym projekcie. Gdy pomaganie zostaje naturalnym elementem życia – chce się robić te kroki coraz większe.