Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Po wymianie dziesiątków maili i telefonów, wyjazdach i rozmowach, 20 października 2005, po około rocznych przygotowaniach, dotarł do Warszawy i wyjechał do Ułan Bator transport prawie pięciu ton pomocy dla dzieci niepełnosprawnych z Mongolii. Bezcenna pomoc została zebrana dzięki współpracy Fundacji Edukacja dla Demokracji oraz organizacji z Holenderskiej miejscowości Wirdum koło Groningen – Stichting Eemsmond Helpt de Polen (Gmina Eemsmond pomaga Polsce), kierowanej przez Anneke Mulder, nieocenionej przyjaciółki Polski.
Przekazane przez Holendrów dary dotrą do niepełnosprawnych dzieci
oraz jedynej w Mongolii integracyjnej szkoły dzięki Mongolskiemu
Funduszowi Lokalnemu, utworzonemu kilka lat temu dzięki
wsparciu Fundacji Edukacja dla Demokracji oraz Nidzickiego Funduszu
Lokalnego. Szczegółowe zasady transportu, magazynowania i
dystrybucji materiałów rehabilitacyjnych zostały wypracowane w
czasie wizyty studyjnej w Mongolii w lipcu 2005 roku.
Inicjatorami i koordynatorami współpracy organizacji z Polski, Holandii i Mongolii są Munhtuya Nadmid oraz Bartosz Jędrzejczak. W przygotowaniach do przekazania pomocy uczestniczyło wiele osób i firm.
Szczególne chcielibyśmy podziękować:
Inicjatorami i koordynatorami współpracy organizacji z Polski, Holandii i Mongolii są Munhtuya Nadmid oraz Bartosz Jędrzejczak. W przygotowaniach do przekazania pomocy uczestniczyło wiele osób i firm.
Szczególne chcielibyśmy podziękować:
- Anneke Mulder z Stichting Eemsmond Helpt de Polen, która
od początku lat 80. pomaga Polsce;
- Krzysztofowi Dąbrowskiemu, właścicielowi Firmy Twelve
Electric z Warszawy, który sfinansował przewiezienie darów z
Holandii do Polski;
- firmie transportowej Piaszyk z Poznania, która
przewiozła dary;
- A. Batsaikhan, konsulowi Republiki Mongolii w Polsce,
który sfinansował przewiezienie darów z Holandii do Polski
- Magdalenie Kollstein, która uczestniczyła w wizycie studyjnej w Mongolii, która pozwoliła rozpoznać sytuację osób niepełnosprawnych w tym kraju oraz możliwości współpracy organizacji z Polski, Holandii i Danii
Źródło: Fundacja Edukacja dla Demokracji
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.