Jak zarządzać wielką spółdzielnią mieszkaniową? Czy nieduże szwalnie mają jeszcze rację bytu? I co zrobić, aby turystyka była społecznie odpowiedzialna? Odpowiedzi możemy znaleźć na powstałym niedawno serwisie Stories.coop.
Spółdzielcze narracje z całego świata
Historie spółdzielcze mają być dla wielu ludzi inspiracją. Ich celem jest też zaprezentowanie, jak wiele korzyści może przynieść poziome i demokratyczne zarządzanie procesem biznesowym. „Opowieści łączą ludzi poprzez siłę słów i obrazów. Opowieści mówią o faktach i odwołują się do naszych emocji, przez co twoja historia może mieć trwały wpływ" – deklarują twórcy strony Stories.coop.
W serwisie pojawiły się już opowieści z: Kanady, Danii, Niemiec, Ghany, Włoch, Meksyku, Maroka, Holandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej.
Tanie mieszkania i modne spodnie
Polacy, zgłaszajcie się!
Redaktorzy zastrzegli sobie możliwość selekcji materiału. Założenie jest takie, aby każdego dnia pojawia się jedna, inspirująca historia. Łącznie opublikowanych zostanie 366 osobnych przykładów.
Twórcy strony zamieścili też kilka wskazówek przydatnych przy tworzeniu informacji. Najciekawsze może być przede wszystkim prezentowanie historii spółdzielni poprzez jednostkowe historie założycieli, byłych i obecnych pracowników. Zebranie suchych informacji o funkcjonowaniu zdecydowanie nie jest tym, co twórcy Stories.coop chcieliby nagrodzić publikacją. Informacja nie powinna być też zbyt długa, bo mogłaby zniechęcić czytelników i odwrócić ich uwagę od rzeczy najistotniejszych.
Źródło: Stories.coop