PLGBC Raport Roczny 2023. Dla zrównoważonej transformacji budynków, miast i ich otoczenia
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaprezentowało Raport Roczny z działalności w 2023 roku. Podsumowano kluczowe aktywności i poszerzenie grona Członków, a także działania w międzynarodowych projektach. Współpraca na wielu poziomach wsparła rozwój i umocniła pozycję organizacji w branży zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opublikowało Raport Roczny 2023, który przedstawia działania organizacji oparte o cztery strategiczne filary: gospodarkę o obiegu zamkniętym, zdrowie i jakość życia, bioróżnorodność oraz powstrzymanie zmiany klimatu i adaptację do nowych warunków.
Raport stanowi podsumowanie kluczowych wyników działań i zaangażowania stale poszerzającego się grona członków Stowarzyszenia.
Ujęto także z powodzeniem prowadzone kampanie i aktywności w międzynarodowych projektach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem branży w minionym roku.
Przeprowadzone warsztaty i szkolenia pozwoliły na zdobywanie nowej wiedzy.
Nawiązane partnerstwa wzmocniły promowanie i rozwijanie dobrych praktyk zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Organizacja aktywnie uczestniczyła również w inicjatywach World Green Building Council, co dało szansę na udział w globalnej dyskusji, wymianę poglądów i wpływ na kształtowanie światowych trendów.
Działania te zdefiniowały PLGBC jako świadomą organizację i silną społeczność skupioną wokół zrównoważonego budownictwa.
Raport roczny PLGBC 2023 przyjął formę wirtualnej publikacji, przyjaznej czytelnikom i ułatwiającej dystrybucję treści.
Rok 2023 dla PLGBC w liczbach to m.in.:
· ponad 200 Członków (firm),
· 76 wydarzeń partnerskich i patronackich,
· 7 projektów międzynarodowych,
· 6 kampanii (krajowych i zagranicznych),
· 5 PLGBC Green Building Tourów,
· 5 cyklów webinarów tematycznych,
· 4 grupy robocze,
· 4 grupy konsultacyjne.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
Poznaj Raport Roczny PLGBC 2023:
https://indd.adobe.com/view/e57405ea-f866-48ec-9f40-12622adf3702
O Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast iich otoczeniaw takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia,użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.