Ponad czterdzieścioro dzieci oraz ich opiekunowie wzięło udział w kolejnym plenerze malarskim zorganizowanym przez Fundację Godne Życie w sobotę 5 listopada 2011. Stało się to możliwe dzięki środkom jakie otrzymała Fundacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Tym razem podopieczni Fundacji wybrali na plener malowniczą Dolinę Wodącą w Smoleniu.
Ponad czterdzieścioro dzieci oraz ich opiekunowie wzięło udział w kolejnym plenerze malarskim zorganizowanym przez Fundację Godne Życie w sobotę 5 listopada 2011. Stało się to możliwe dzięki środkom jakie otrzymała Fundacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Tym razem podopieczni Fundacji wybrali na plener malowniczą Dolinę Wodącą w Smoleniu. Młodym malarzom dopisała słoneczna sobotnia pogoda, która sprzyjała zajęciom terenowym na ścieżce dydaktycznej po Dolinie Wodącej. Dzieci poznawały przyrodę za pomocą zmysłów, rozpoznawały gatunki drzew, roślin oraz mieli okazję zobaczyć formy krasowe. Zachwyt młodych plastyków wzbudził kompleks Skał Zegarowych, które są sercem Doliny, skała Biśnik oraz paproć o niepodzielnych liściach języcznik zwyczajny.
Na terenie Ośrodka Dydaktyczno Naukowego ZPKWŚ po południu swoje wrażenia z całego dnia dzieci przelewały na papier i płótno. Młodsi artyści tworzyli wstępne szkice i rysunki do prac malarskich, jakie będą powstawać w następnych dniach na zajęciach plastycznych w Fundacji. Bardziej pewni swoich możliwości fundacyjni malarze malowali farbami akrylowymi na podobraziach. Walory przyrodnicze tego terenu wywarły duże wrażenie na dzieciach, czego dowodem była wyjątkowość powstałych prac – obrazy pełne radości, szczęścia, ale i takie, które skłaniają do refleksji oraz zadumy. Na zakończenie pleneru odbyła się wystawa prac, omówienie zajęć oraz ognisko z pieczeniem pysznych kiełbasek.
Celem plenerów organizowanych przez Fundację Godne Życie jest zawsze uwrażliwienie młodego człowieka na piękno przyrody i wzbudzenie w nim potrzeby życia w harmonii z przyrodą, rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych, a także wyrobienie wśród młodego pokolenia potrzeby obcowania ze sztuką. Dzieci mają nadzieję, że niedługo spotkają się ponownie na kolejnym plenerze. Działanie, jakim jest organizacja pleneru malarskiego wymaga jednak wsparcia finansowego, bez którego nie udałoby się zorganizowanie wyjazdu. Fundacja Godne Życie ma gorącą nadzieję na wsparcie finansowe dąbrowskich firm i organizacji, które nie zawiodły jej już w wielu innych inicjatywach.