Plebiscyt na Fizjoterapuetę Roku – oddaj głos na przedstawicieli Fundacji Avalon!
Na początku października Polska News ogłosiła plebiscyt HIPOKRATES 2023, w którym zostanie wybrany fizjoterapeuta roku. Wśród kandydatów znajduję się dwóch specjalistów z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon - Miłosz Skorupski oraz Konrad Kozłowski.
Głosowanie trwa do 31 października i dostępne jest na stronie internetowej.
Chcemy Państwu lepiej przedstawić naszych fundacyjnych kandydatów, dlatego zapytaliśmy ich co najbardziej lubią w pracy fizjoterapeuty.
Konrad Kozłowski:
Każdy dzień, każde spotkanie i każda terapia jest inna. Nie ma nudy. Możemy pracować nad tym samym celem czy zadaniem, ale zawsze trochę inaczej, od innej strony lub za pomocą różnych ćwiczeń i ruchów. Że jest wymagająca pod względem pomysłów i kreatywności. Tworząc ćwiczenia chce wykorzystać pełnię potencjału pacjenta, pomóc mu poszukać strategii, które mogłyby wykorzystać w danej sytuacji. Uważam, że pacjent naprawdę jest ekspertem, jeżeli chodzi o swoją sprawność, zna siebie najlepiej i czuje swoje ciało. Ja jestem obok, pytam o potrzeby, czasem coś zaproponuje, jakiś pomysł, ćwiczenie czy drogowskaz (bardziej możliwe trasy niż 1 słuszna drogę). Wolę myśleć o sobie nie jak o terapeucie a bardziej towarzyszu, kimś kto jest obok i wspiera, pomaga, gdy jest taka potrzeba, ale nie wyręcza. Przecież ja za pacjenta nie zrobię, nie pomyśle ani na pewno nie poczuje. To nie oto chodzi. To jest jego żądanie, jego droga ja mogę mu ją tylko pomoc pokonać w bezpieczny sposób (nie zawsze najszybszy, najprostszy sposób) ale unikalny dla danego pacjenta, który pomoże mu się rozwijać.
Miłosz Skorupski:
Możliwość poznawania nowych ludzi i pomaganie im w dążeniu do wyznaczonego celu, daje mi poczucie spełnienia. Towarzyszenie pacjentowi w walce o samodzielność, o poprawę funkcji czy pokonanie własnych słabości jest doświadczeniem absolutnie niepowtarzalnym. Praca fizjoterapeuty, często nie jest związana tylko z pracą manualną, ale również motywowaniem, podzieleniem się dobrym słowem, poszerzeniem perspektywy pacjenta czy po prostu wysłuchaniem. Nasz zawód bywa wymagający, wymaga od nas ciągłej nauki i rozwoju, ale dzięki poznawaniu nowych ludzi i ich świata dostajemy wachlarz możliwości do bycia lepszym człowiekiem.
Życzę sobie i kolegom po fachu byśmy byli bardziej otwarci na drugiego człowieka i jego potrzeby.