Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
4 grudnia 2002 w Gdańsku odbyło się spotkanie robocze nt. ‘Rola organizacji pozarządowych w zapobieganiu i usuwaniu skutków sytuacji kryzysowych’, zorganizowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.
W trakcie spotkania kilkanaście organizacji pozarządowych zaprezentowało swoje dotychczasowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli w województwie. Spotkanie osobiście poprowadził Wojewoda Pomorski Jan Ryszard Kurylczyk. Po wystąpieniu zaproszonych gości, Wojewoda wręczył dyplomy najbardziej zasłużonym organizacjom w tej sferze w województwie, ponadto zadeklarował pełną współpracę i poszerzenie sfery oddziaływania organizacji pozarządowych w tworzeniu obywatelskiego systemu bezpieczeństwa w województwie pomorskim.
Zarysowana propozycja współpracy przygotowana przez dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego obejmuje następujące punkty:
Podsumowując Wojewoda obiecał kolejne spotkania i wyraził nadzieję na włączenie się szerokiego gremium organizacji pozarządowych we współpracę z WZK i Wojewodą.
Zarysowana propozycja współpracy przygotowana przez dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego obejmuje następujące punkty:
- Opracowanie banku danych o organizacjach pozarządowych, które wyrażą chęć włączenia się w wojewódzki system reagowania na sytuacje kryzysowe.
- Podpisanie porozumień o współpracy z organizacjami pozarządowymi, które określą zasady wspierania działalności ochotniczej.
- Opracowanie programów poprawy bezpieczeństwa z udziałem organizacji pozarządowych, które mogą być finansowane z funduszu Unii Europejskiej.
- Organizowanie wspólnych narad i ćwiczeń.
- Pomoc dla organizacji pozarządowych w organizacji specjalistycznych szkoleń z zakresu niesienia pomocy poszkodowanym.
- Współudział w organizacji imprez dla młodzieży szkolnej upowszechniających humanitaryzm i powszechne bezpieczeństwo (konkursy, zawody).
- Opracowanie regulaminu konkursu na najlepszą organizację pozarządową w zapobieganiu przestępczości wśród nieletnich.
- Wypracowanie mechanizmów zachęcania administracji samorządowej do współpracy z organizacjami pozarządowymi.
- Promowanie działalności organizacji pozarządowych z wykorzystaniem:
- szpalt „Gdańskiego Informatora Obrony Cywilnej”,
- stron Gdańskiej Telegazety. - Opracowanie wspólnych przedsięwzięć na rok 2003, które proponuje się uzgodnić do 15 grudnia 2002.
Podsumowując Wojewoda obiecał kolejne spotkania i wyraził nadzieję na włączenie się szerokiego gremium organizacji pozarządowych we współpracę z WZK i Wojewodą.
Źródło: inf. własna
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.