Publikujemy informację przysłaną przez Krzysztofa Mariusza Kokoszkę, założyciela i Prezesa Fundacji Obrony Praw Dziecka KAMAKA. Dotyczy ona problemu alienacji rodzicielskiej oraz działań fundacji zmierzających do ograniczenia tego zjawiska.
Fundacja Obrony Praw Dziecka KAMAKA realizuje, finansowany przez Szwajcarię i Belgię, projekt monitorowania organów wymiaru sprawiedliwości poprzez pryzmat generowania przez nie zjawiska alienacji rodzicielskiej.
- 25 maja o godz. 9.00 w sali nr 4 Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej,
- 31 maja o godz. 9.00, w sali 21 Sądu Rejonowego w Bochni i
- 8 czerwca o godz. 13.00 w sali nr 4 Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej
- odbędą się kolejne rozprawy, na których podopieczni Fundacji Obrony Praw Dziecka KAMAKA, Organizacji Pożytku Publicznego, www.opiekawspolna.pl.tl, zostaną skazani na kary pozbawienia wolności, bo kochają swoje dzieci.
Cały polski system prawny, poczynając od sądów „rodzinnych”, poprzez sądy karne, a kończąc na wychowawcach w zakładach karnych – jest nastawiony na ZMUSZENIE rodziców alienowanych do rezygnacji z utrzymywania więzi z dziećmi, jeśli jest to niezgodne z „WOLĄ” „matki” - bo władzę sądowniczą w Polsce nie sprawują sądy i trybunały, ale „matki” i babki alienujące. Jest to jeden ze 194 absurdów prawnych powstających w wyniku nieorzekania opieki wspólnej, jeśli nie zgadza się na to „matka”. Sądy „rodzinne” stosują głównie strategię na przemęczenie emocjonalne rodzica alienowanego, a sądy karne na zastraszenie pozbawieniem wolności, utratą pracy i złamaniem kariery zawodowej, jeśli będą kontaktowali się z dziećmi wbrew „woli” „matki”. Ci najbardziej uparci zostają osadzeni w ciężkich więzieniach.
Wspomniane na początku rozprawy są jawne. Zapraszamy wszystkich polskich podatników, aby dowiedzieli się w jaki sposób brak przepisu o orzekaniu jednej z 14-tu form opieki wspólnej, nawet bez zgody jednego z rodziców, powoduje marnotrawienie środków publicznych.
Zapraszamy dziennikarzy, aby nagłośnili ten bardzo ważny społecznie problem i prosimy ich o pomoc w tej kwestii.
więcej na: http://opiekawspolna.pl.tl/Brak-spo%26%23322%3Becznej-kontroli-aSSp.htm
Więcej na: http://opiekawspolna.pl.tl/Wi%26%23281%3Bzienia-dla-dzieci-_-1%25-podatku-.htm
Przeciwdziałamy dyskryminacji polskich kobiet (babć i cioć), a także mężczyzn alienowanych od dzieci. Prowadzimy bezpłatne mediacje i terapie małżeńskie i rodzinne. Udzielamy porad psychologicznych i prawnych. Reprezentujemy i wspieramy naszych podopiecznych w sądzie.
Fundacja Obrony Praw Dziecka KAMAKA, Organizacja Pożytku Publicznego (KRS 0000341653) powstała, aby chronić prawo dzieci do posiadania pełnej rodziny, do kontaktu i opieki przez oboje rodziców, nawet jeżeli przestali ze sobą mieszkać. Dążymy do całkowitego zastąpienia domów dziecka systemem rodzin zastępczych i adopcyjnych. Forsujemy takie zmiany w polskim prawie, aby mediacje i ewentualnie terapia, były obowiązkowe i bezpłatne w każdej sprawie sądowej, a w szczególności w tych w których zagrożone jest dobro dziecka. Takie mediacje i terapię gwarantujemy każdej parze rodziców, którzy się do nas zgłaszają w związku z przeżywanym kryzysem relacji lub chcą się rozwieść.
Specjalizujemy się w przeciwdziałaniu zjawisku alienacji rodzicielskiej (ZjAR). Alienacja rodzicielska jest zespołem zachowań zmierzających do osłabienia, nienawiązania lub całkowitego zniszczenia więzi łączących dziecko z rodzicem z którym przestało mieszkać; z drugą babcią, drugim dziadkiem i innymi osobami bliskimi. Niektóre „matki”, wykorzystując fakt, że prawa kobiet depczą prawa ich dzieci, decydując się na rozstanie z ich ojcem, uzurpują sobie prawo do decydowania o myślach dzieci, ich uczuciach i poglądach na temat taty oraz jego rodziny pochodzenia. Skoro ona jest - słusznie lub niesłusznie - do nich zrażona lub „chce ułożyć sobie życie” z kochankiem – to jej dzieci też MAJĄ PRZESTAĆ KOCHAĆ swojego tatę i drugą babcię. Mają o nich zapomnieć! Mają przestać upominać się o spotkania z nimi i okazywać im jakiekolwiek względy i zainteresowanie. Bezlitośnie manipulując psychiką dzieci, stosując alienacyjną przemoc psychiczną i wyjątkowo perfidny system nagród i kar – „matki” alienujące doprowadzają całkowicie do zmiany nastawienia psychicznego dzieci do taty i do jego rodziny pochodzenia, przejawiającego się, między innymi, odmową spotkań z nimi. Ma to miejsce po ośmiu i pół miesiącach. Jest to średnia z 941 zbadanych przypadków, pochodzących z całej Polski. System społeczno-prawny wspiera je w tych patologicznych działaniach. Dyskryminując mężczyzn ze względu na płeć i traktując podejmowane przez nich próby podtrzymania więzi z dziećmi jak chorobę psychiczną i przestępstwo przemocy psychicznej wobec „matki”, złośliwego jej niepokojenia lub nękania. Takie nastawienie sądów (anty)rodzinnych i karnych powoduje, że – jak donosi, między innymi „Gazeta Prawna” z 29.10.2010 r. – „wzrasta liczba uprowadzeń dzieci za granicę”, przez dyskryminowanych w Polsce ojców. Ostatnio na Dominikanę.