Ogólnopolska konferencja naukowa pt. Zrównoważone jutro – projekt dla przyszłości edukacji w Polsce [patronat ngo.pl]
Jak i czy w ogóle edukować o zrównoważonym rozwoju na polskich uczelniach? To pytanie będzie osią ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się w dniach 20-21 października na w Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Gościć będziemy ponad 25 prelegentów, w tym prof. Szymona Malinowskiego, a jeden z paneli poprowadzi Szymon Bujalski. Gościnią specjalną wydarzenia będzie Zosia Zochniak, współtwórczyni marki "Ubrania do oddania".
Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. ,,Zrównoważone jutro – projekt dla przyszłości edukacji” w Polsce, która odbędzie się w dniach 20-21.10.2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim (Aula im. J. Baszkiewicza, Budynek Audytoryjny, Kampus Główny UW, Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa).
W konferencji udział weźmie ponad 25 prelegentów, naukowców i praktyków działających na rzecz i w duchu idei zrównoważonego rozwoju. Gościć będziemy m.in. prof. Szymona Malinowskiego, edukatorkę ekologiczną Katarzynę Karpę-Świderek czy dziennikarkę, Katarzynę Boni. Gościnią specjalną wydarzenia będzie Zosia Zochniak, pomysłodawczyni i współzałożycielka marki „Ubrania do oddania”.
Wśród prelegentów wysłuchamy wystąpień naukowców z licznych polskich uczelni, w tym z: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Gdańskiego czy Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Celem wydarzenia jest podjęcie dyskusji na temat edukacji w obszarze zrównoważonego rozwoju w polskim szkolnictwie wyższym.
Konferencja będzie także miejscem prezentacji nowego przedmiotu – zrównoważony rozwój, który zostanie wprowadzony na 13 kierunkach w kraju, na trzech uczelniach wyższych (Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Opolskim) oraz wspierającego przedmiot multimedialnego podręcznika „Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki”.
Nowy przedmiot i podręcznik to efekty dwuletniego projektu Fundacji HumanDoc oraz akademików z trzech polskich uczelni - Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Opolskiego.
Fundacja HumanDoc, ul. Mazowiecka 11/19, 00-057 Warszawa strona www: http://humandoc.pl.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Plan konferencji oraz szersze informacje o projekcie dostępne są na stronie: https://zr.humandoc.pl/.
Podręcznik „Wprowadzenie do Zrównoważonego Rozwoju” powstał w ramach projektu „Wprowadzenie edukacji z zakresu zrównoważonego rozwoju na wybranych uniwersytetach w Polsce” , które korzysta z dofinansowania o wartości 188 060,40 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG na lata 2014-2021 Celem projektu jest wprowadzenie przedmiotu z zakresu zrównoważonego rozwoju na dziesięciu kierunkach na trzech uczelniach w Polsce: Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Opolskim.
Projekt „Wprowadzenie edukacji z zakresu zrównoważonego rozwoju na wybranych uniwersytetach w Polsce” jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Partnerem strategicznym projektu jest Santander Bank Polska.
Źródło: Fundacja Humandoc