OFOP zaprasza na wysłuchanie publiczne w sprawie programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko na lata 2021-2027
Już 15 lipca zapraszamy na wysłuchanie publiczne dotyczące programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko na lata 2021-2027. Zgłoś się na wysłuchanie w charakterze mówcy lub obserwatora spotkania! Zgłoszenia przyjmowane są do 13 lipca do godz. 10. Budżet programu, o którym będzie wysłuchanie, to szacunkowo 25 mld. euro!
Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) i Fundacja Stocznia we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej pod patronatem Podkomitetu KUP ds. rozwoju partnerstwa zapraszają do wzięcia udziału w wysłuchaniach publicznych dot. projektów programów, z których finansowane będą działania w ramach nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 (+2) w Polsce.
Wydarzenia realizujemy w formule on-line (z wykorzystaniem aplikacji ZOOM Webinar). Jest to forma uzupełniająca względem innych form konsultacji prowadzonych przez rząd w tej sprawie. We wszystkich spotkaniach swój udział zapowiedziała strona rządowa, w tym przedstawiciele kluczowych resortów.
Wysłuchanie FENIKS – już 15 lipca!
Już 15 lipca zapraszamy na wysłuchanie publiczne dotyczące programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko na lata 2021-2027.
Termin:
- wysłuchanie odbędzie się 15 lipca 2021 (czwartek)
- Zgłoszenia do 13 lipca (wtorek), godz. 10:00 ZGŁOŚ SIĘ https://www.wysluchania-nowaperspektywa.pl/fe-na-infrastrukture-klimat
Uwaga! Zgłoszenia udziału dot. zarówno chętnych do zabrania głosu (Mówców), jak i obserwatorów (Widzów), zamykamy 48h przed terminem wysłuchań.
Wysłuchanie odwołuje się do tzw. siedmiu zasad konsultacji publicznych, jakie zostały wypracowane wspólnie przez środowiska rządowe, obywatelskie i eksperckie w 2012 roku, takie jak dobra wiara, powszechność, przejrzystość, responsywność, koordynacja, przewidywalność, poszanowanie interesu ogólnego.
OPIS PROJEKTU PROGRAMU
Głównym celem Programu jest poprawa warunków rozwoju kraju poprzez budowę infrastruktury technicznej i społecznej zgodnie z założeniami rozwoju zrównoważonego, w tym poprzez:
- obniżenie emisyjności gospodarki transformację w kierunku gospodarki przyjaznej środowisku i o obiegu zamkniętym
- budowę efektywnego i odpornego systemu transportowego o jak najniższym negatywnym wpływie na środowisko naturalne
- dokończenie realizacji odcinków sieci bazowej TEN-T do roku 2030
- poprawę bezpieczeństwa transportu
- zapewnienie równego dostępu do opieki zdrowotnej oraz poprawę odporności systemu ochrony zdrowia
- wzmocnienie roli kultury w rozwoju społecznym i gospodarczym
Ministerstwo zakłada zwiększenie efektywności energetycznej mieszkalnictwa, budynków użyteczności publicznej i przedsiębiorstw oraz zwiększenie udziału zielonej energii z odnawialnych źródeł energii w końcowym zużyciu energii. Budżet programu szac. 25 mld. euro!
Kolejne wysłuchania
Terminy w trakcie uzgodnień z MFiPR:
- Program Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji
- Program RYBY
- Wspólna Polityka Rolna
Więcej informacji na temat wysłuchań
Daj się wysłuchać!
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.