Dobiegła końca III edycja programu „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” oraz partnerzy wspierający: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl, zachęcili do uczestnictwa w akcji kilkadziesiąt tysięcy uczniów z ponad stu szkół. W tym roku tematem przewodnim programu była nadmierna prędkość.
Podobnie jak w poprzedniej edycji, głównym celem akcji było zaangażowanie uczniów i rodziców w całym kraju, w jednym czasie, do dyskusji o wypadkach drogowych, ofiarach i konsekwencjach takich tragedii. Przedsięwzięcie stanowczo wyszło poza dwa główne dni, czyli Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja wpisała się już na stałe do kalendarzy wielu szkół – podsumowuje Ryszard Fonżychowski, prezes Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo”.
Tegoroczna, już trzecia, edycja programu „Wypadki na drogach – porozmawiajmy” odbyła się w cyklu 2-dniowym. W ramach zorganizowanego konkursu do organizatorów napłynęło ponad trzysta prac pisemnych i plastycznych wieńczących szkolne dyskusje i inne formy realizacji programu zrealizowanego w szkołach.
III edycję programu „Wypadki na drogach – porozmawiajmy” zakończyło spotkanie podsumowujące, które odbyło się 2 marca w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W spotkaniu wzięli udział patroni akcji oraz m.in. przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji i Instytutu Transportu Samochodowego. Laureatom rozdano dyplomy i nagrody.
Źródło: Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo”