Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Ekologiczna organizacja pozarządowa należy bez wątpienia do największych tego typu instytucji na świecie. Zarządzając placówkami na całym globie oraz obracając ogromnymi sumami płynącymi z dofinansowań, Greenpeace korzysta również z możliwości, jakie dają instrumenty finansowe.
A waluty, jak to waluty – rządzą się swoimi prawami. Tym razem Greenpeace’u nie pokonała technologia, ale brak rozwagi i zbytnia pewność siebie jednego z pracowników działu finansów międzynarodowych. Obstawiał on, że euro nie wzmocni się w stosunku do innych walut i zdecydował mocno zawierzyć swoim prognozom. Jak się okazało, niesłusznie.
Greenpeace stracił przez to 3,8 miliona euro, a omylny pracownik – posadę. Przeprowadzony zostanie również niezależny audyt jego działań, chociaż oficjalnie nie znaleziono żadnych dowodów na popełnienie ewentualnego przestępstwa. Wszystko przez to, że w 2013 roku euro zyskało 4,2% w stosunku do dolara. Przez zbytnią zuchwałość i mylną analizę instrumentów finansowych, organizacja straciła fortunę.
Tym samym, deficyt Greenpeace’u powiększył się już do 6,8 mln euro.
Źródło: Technologie.ngo.pl
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.