Nowa szansa na granty. Zyskaj w łatwy sposób dofinansowanie na matematykę
Nie przez przypadek matematyka jest nazywana królową nauk. Jej znaczenie w codziennym życiu jest nie do przeceniania. Warto dbać o jej promowanie i rozbudzanie zainteresowania matematyką wśród dzieci i młodzieży. Służą temu programy grantowe, takie jak mPotęga, które zapewniają pieniądze na projekty pokazujące fascynujący świat matematyki. Teraz jest okazja, aby zdobyć granty z programu.
Właśnie trwa nabór wniosków do czwartej już edycji programu mPotęga, prowadzonego przez Fundację mBanku. Do 10 maja 2017 r. można ubiegać się o dofinansowanie w ramach tego programu, składając wniosek online pod tym LINKIEM.
Program poszukuje pomysłów niekonwencjonalnych, ciekawych, które nie tylko pokażą matematykę i logikę w kreatywny sposób, ale także wydobędą z nich całe piękno, staną się impulsem do samodzielnego poszukiwania przez dzieci i młodzież rozwiązań różnych problemów matematycznych. Warto jednak podkreślić, że w ten sposób program mFundacji stawia sobie za cel również zachęcanie nauczycieli i rodziców do propagowania matematyki bez rutyny. Daje im impuls do porzucania nudnych schematów edukacyjnych na rzecz niezwykłych, innowacyjnych i nieszablonowych projektów. Najciekawsze pomysły mają szansę na otrzymanie grantów w wysokości od 2 do 8 tys. zł.
Granty programu mPotęga – kto może otrzymać pieniądze?
Program mPotęga to doskonała okazja, aby w łatwy sposób pozyskać dofinansowanie na matematykę, bez przygotowywania skomplikowanych wniosków, bez szczegółowej, rozpisanej na kilkadziesiąt stron dokumentacji. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz i wysłać go online. Ważne, aby projekt był skierowany do dzieci uczących się co najmniej w 4 klasie szkoły podstawowej lub do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Wnioski mogą składać szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, jak również uczelnie wyższe. O dofinansowanie mogą starać się także biblioteki, organizacje pozarządowe, a nawet grupy nieformalne, takie jak na przykład grupy uczniów, koła naukowe, grupy nauczycieli itp. Jednak w przypadku grupy nieformalnej konieczne jest pozyskanie do współpracy organizacji pozarządowej. Projekty muszą trwać od 2 do 4 miesięcy w okresie od 1 września do 31 grudnia 2017 roku. Mogą to być na przykład niekonwencjonalne warsztaty, konkursy i gry matematyczne, wycieczki i spotkania pokazujące zastosowanie matematyki, filmy edukacyjne, blogi matematyczne itp.
W przeszłości granty otrzymywały między innymi takie projekty jak Matematyczne Andrzejki, obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, matematyczne warsztaty kulinarne, festiwale nauki inspirowane matematyką, detektywistyczne odkrywanie matematycznych tajemnic, projekty pokazujące zastosowanie matematyki w budownictwie i w sztuce, a także wiele innych niekonwencjonalnych pomysłów.