Gdybyśmy chcieli opisywać wszystkie zmiany, jakie zachodzą w świecie aplikacji, musielibyśmy zająć się tylko tym. Staramy się jednak wyłuskiwać najciekawsze informacje, a do takich należą dwie nowe zmiany w popularnych programach.
Pierwszy news nie będzie dobry dla użytkowników Windowsa 10, będących jednocześnie fanami Twittera. Najnowsza aktualizacja tej aplikacji, czyli wersja 4.1.0 dodała, co prawda, ciekawą funkcję pozwalającą na obserwowanie popularnych na Twitterze historii w czasie rzeczywistym, ale wciąż pozostaje w tyle względem innych platform. Dość powiedzieć, że aplikacja windowsowa jest obecnie jedyną, która podczas cytowania tweetów zużywa na nie zasób znaków. Na innych platformach zostało to zlikwidowane w kwietniu tego roku…
Nowa wersja aplikacji mobilnej trafi do użytkowników Windows Phone jeszcze później, ponieważ jest dopiero w fazie beta dla systemu iOS, priorytetowej dla Twittera platformy. Teoretycznie aplikacje takie, jak Twitter, powinny być uniwersalne i działać tak samo na wszystkich platformach, ale rzeczywistość szybko to weryfikuje.
Drugą ciekawą informacją, tym razem dla użytkowników Androida, jest nowa funkcjonalność w Operze Mini. Chodzi o zmodyfikowany sposób oszczędzania transferu, a właściwie o wygodne przełączanie się pomiędzy dwoma trybami działania - oszczędnym i super-wydajnym.
Osoby wykorzystujące Internet w pracy w organizacji powinny wziąć pod uwagę rozpoczęcie przygody z mobilną Operą. Nowe rozwiązania pozwalają zaoszczędzić naprawdę dużo transferu, a ten nie jest już tak chętnie rozdawany przez operatorów komórkowych.
Tryb „extreme” pozwala oszczędzić aż 90% transferu, jaki normalnie zużylibyśmy na otwarcie danej witryny. Wyłącza on właściwie wszystkie multimedialne efekty na stronie, takie jak wideo, wysokiej jakości fotografie czy animowane elementy. Drugi tryb - „high” - oszczędza do 40% transferu, za to pozwala stronom na ładowanie się w pełnej okazałości. Wszystko zostało wyjaśnione na wideo promocyjnym:
Zauważcie, że chodzi o Operę mini, nie zwykłą Operę na Androida!
Źródło: Technologie.ngo.pl