Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
'Niepełnosprawni w kolejce po prawo', Bożena Wiktorowska, Gazeta Prawna, 12 sierpnia 2002
Bożena Wiktorowska
W Polsce obecnie istnieje nie tylko dwutorowy system orzekania o niepełnosprawności, ale także różne urzędy wymagają różnych dokumentów potwierdzających stan zdrowia. Budzi to krytykę zainteresowanych środowisk. Co sprawia najwięcej kłopotów osobom niepełnosprawnym i co trzeba zmienić w przepisach, aby te trudności wyeliminować? Na pytanie odpowiada Anita Siemaszko ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Teoretycznie lekarze orzecznicy powinni kierować się tymi samymi kryteriami przy ocenie stanu zdrowia i podejmowaniu decyzji o ustaleniu niepełnosprawności oraz niezdolności do pracy. Niestety tak nie jest. Mamy wiele dowodów na to, że osoba posiadająca negatywną decyzję wydaną przez lekarza orzecznika ZUS w powiatowym zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności już bez kłopotów otrzymała orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, będące podstawą do uzyskania przez zakład pracy ulgi w płaceniu składek na PFRON.
Więcej w Gazecie Prawnej.
Więcej w Gazecie Prawnej.
Źródło: Gazeta Prawna
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.