Niepełnosprawni skoczą ze spadochronem na Helu. Znamy zwycięzców konkursu Avalon Extreme!
Ola, Zuza i Staszek to imiona zwycięzców konkursu dla osób z niepełnosprawnościami #ExtremalnieInspiruje, którzy już 8 września odbiorą nagrodę w postaci trzech skoków ze spadochronem. Skoki odbędą się w przestworzach urokliwego Półwyspu Helskiego. W podniebnym nurkowaniu zwycięzcom będą towarzyszyć doświadczeni instruktorzy Skydive Hel. Skoki zostały zaplanowane od godziny 10.
Spełnione marzenie
Żeby spełnić swoje marzenie o skokach ze spadochronem, będąc osobą z niepełnosprawnością wystarczyło wziąć udział w letnim konkursie zorganizowanym przez Fundację Avalon i projekt sportów extremalnych osób z niepełnosprawnościami Avalon Extreme - #Extremalnieinspiruje. Spośród kilkudziesięciu osób udało się to Oli, Zuzannie i Staszkowi, którzy w urzekający i przykuwający uwagę sposób opisali na fanpage projektu Avalon Extreme dokonania wyjątkowych ludzi. Zwycięzcy już w najbliższą środę zrealizują swoją niesamowitą nagrodę na półwyspie Helskim.
– Dzięki historiom opisanym, przez uczestników naszego konkursu mieliśmy szansę poznać kolejne wyjątkowe osoby, które mają pasję i nie boją się walczyć o swoje marzenia. Tak naprawdę każda z osób, która zgłosiła się do konkursu inspiruje swoją odwagą. Zwycięzców mogło być tylko trzech ale wygranym jest każdy, który mimo niepełnosprawności zgłosił się do konkursu, żeby spełnić swoje sportowe marzenie – mówi Aleksandra Kogut, koordynatorka Avalon Extreme
Półwysep Helski z 4000 metrów!
Wszystkie z ufundowanych przez organizatora konkursu skoków zostaną wykonane w tandemach wraz z instruktorami Skydive Hel. Jak to będzie wyglądało? Podczas skoku uczestnik jest przypięty za pomocą uprzęży do instruktora, który zadba o jego prawidłowy przebieg. Każdy ze skoczków z niepełnosprawnością przejdzie uprzednio obowiązkowy instruktaż bezpieczeństwa. Nad całością przedsięwzięcia będzie czuwał wykwalifikowany zespół Skydive Hel, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji skoków spadochronowych nad Półwyspem Helskim.
Extrasprawni zwycięzcy
– Tak w projekcie Avalon Extreme określamy tych, którzy pomimo niepełnosprawności nie boja się spełniać swoich sportowych marzeń. Zapraszamy na Półwysep Helski, gdzie spędzimy extremalnie emocjonujący dzień oglądając skoki trójki zwycięzców – podsumowuje Aleksandra Kogut, koordynatorka Avalon Extreme.
Skoki spadochronowe to jeden z wielu sportów, który mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Fundacja Avalon i projekt Avalon Extreme poprzez swoją działalność i organizację konkursu #ExtremalnieInspiruje przełamuje stereotypowe przekonanie, że niektóre sporty, w tym extremalne dyscypliny sportowe są zarezerwowane wyłącznie dla osób sprawnych.
Ambasadorzy projektu Avalon Extreme biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, wspinają się na ściankach i w górach, udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć!
Avalon Extreme
To projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon Extreme tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.
Fundacja Avalon
To jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 11 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 204 mln złotych.
Źródło: Biuro Prasowe Fundacji Avalon