Najpiękniejszy Festiwal Świata z udziałem NGO
Po raz kolejny na Pol'and'Rock Festival pojawią się organizacje pozarządowe. Ich warsztaty edukują, uświadamiają i zapewniają chwile rozrywki. Jednak ze względu na hybrydową formę festiwalu organizatorzy wprowadzają pewne dodatkowe przestrzenie do pokazania ich działań.
Z roku na rok, festiwalowe warsztaty cieszą się rosnącą popularnością i ta przestrzeń wpisana jest już w DNA Akademii Sztuk Przepięknych Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
Specjalna przestrzeń online dla NGO
Festiwal w ubiegłym roku już otworzył specjalny serwer na Discordzie, gdzie przeniosło się festiwalowe pole. W tym roku również festiwalowicze będą mogli zintegrować się właśnie w tym miejscu. Od wtorku (27 maja) organizacje pozarządowe otrzymają dedykowany kanał warsztatom ASP i będą mogły przeprowadzić swoje spotkania online z tymi, którzy pozostaną w domu.
Ruszyły zapisy!
Od wczoraj (25 maja) rozpoczęła się rejestracja dla organizacji, które są chętne, aby dołączyć do tej wyjątkowej przestrzeni pełnej wiedzy, przyjaźni i dobrej zabawy.
Jestem przedstawicielem organizacji pozarządowej, chce nas zgłosić!
Jak wygląda proces aplikowania?
1. I etap 24 maja– 11 czerwca: W pierwszym etapie NGO muszą podać dane swojej organizacji, osoby do kontaktu, informacje o celach swojej działalności, przedstawić swój pomysł na spotkanie. Duży nacisk w tym roku organizatorzy nakładają na to, aby spotkania miały formę praktyczną – warsztatów, dyskusji, ćwiczeń.
2. II etap 18 czerwca – 2 lipca: W drugim etapie organizacje, które zostaną wybrane, przesyłają szczegóły program warsztatów. Więcej informacji na temat zasad i terminów można znaleźć w Regulaminie.
Bezpieczeństwo na ASP
W związku z sytuacją pandemiczną organizatorzy wprowadzili trzy nowe zasady:
● Maksymalnie 10 osób reprezentujących daną organizację może przyjechać na Festiwal.
● Każda osoba znajdująca się w przestrzeni Festiwalu łącznie z prowadzącymi warsztaty będą zobowiązani do poddania się testom na Covid-19.
● Do wyboru dwie formy aktywności (stoisko o maksymalnych wymiarach 5x10 m i/lub warsztaty prowadzone w namiocie organizatora).
Znamy również pierwszego gościa Akademii Sztuk Przepięknych!
Akademia Sztuk Przepięknych to zapoczątkowany w 2006 roku projekt, który stwarza festiwalowej publiczności możliwość spotkań i dyskusji z wyjątkowymi gośćmi i daje możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez organizacje pozarządowej. Na przestrzeni lat zaproszenie do udziału w rozmowach przyjęli m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk i Jerzy Bralczyk. Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych prowadzą dziennikarze Onetu. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank.